tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 24 sierpnia 2019   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Artystyczne powroty do Koła

Niecodzienną przyjemność mieli ci, którzy wczoraj zechcieli skorzystać z propozycji Miejskiego Domu Kultury w Kole i przybyli na 5 edycję „Artystycznych Powrotów” a 3 cyklu „Mistrz i uczniowie”. Obie imprezy służyły prezentacji twórczości absolwentów, pedagogów i uczniów kolskich szkół artystycznych.

To już lokalna tradycja, że spotykają się uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych, by wspólnie zaprezentować publiczności swoje talenty. Na scenie koncertują muzycy, zaś w galeriach dzieła swoje przedstawiają plastycy. W tym roku goście uroczystości mieli przyjemność podziwiać talent muzyczny Filipa Renachowskiego, Macieja Szulczewskiego, Julii Kazimierczak i Dominika Białeckiego. Absolwentom Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole towarzyszyli Kacper Grzybowski, Paweł Cal i Maciej Żurawicz, gościnnie wystąpił także Remigiusz Petelak. Jak przyznał dyrektor PSM Marek Kłaniecki, były to nietypowe artystyczne powroty, bowiem wystąpili najmłodsi absolwenci, tym samym uczniowie PSM I i II stopnia w Koninie.

Miłośników malarstwa i rysunku czekało spotkanie ze sztuką Piotra Kaszczyńskiego, Mai Boruckiej, Moniki Sikory i Piotra Janowskiego. Galeria zaprezentowała prace nauczyciela przedmiotów artystycznych Jacka Chodorowskiego oraz jego uczniów, Patryka Gospodarczyka i Adama Kabata.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe