tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  24 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Horacego i Fidelisa

Holendrzy pokonali kolan

Dodane: 21 Październik 2013  09:59:00   Opublikował:
Zwycięski dla gości okazał się międzynarodowy mecz pomiędzy Młodzieżową Reprezentacją Polski a ASKO ASSEN, który w sobotę rozegrany został na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole przy ul. Szkolnej. Zakończył się wynikiem 18:24 dla Holendrów.

Staraniem UKS Maratończyk Koło do piątku w Kole przebywa grupa holenderskich korfballistów z klubu Asko Assen. Wizyta ma cel szkoleniowy, korfballiści spotykają się na treningach. Prowadzi je, wspólnie z Waldemarem Pietrzakiem, holenderski trener Jantinius Schoeltmayer, który na zaproszenie szkoły trenował kolskich korfballistów już w ubiegłym roku w wakacje.

Mecz był niezwykle emocjonujący i zgromadził wielu kibiców tego dynamicznego sportu. Spodziewano się znaczącej przewagi gości, tymczasem „nasi” w pierwszej połowie nie ustępowali przeciwnikom. Dopiero w drugiej połowie Holendrzy zdobyli kilkupunktową przewagę.

Wizyta holendrów jest także początkiem wymiany młodzieży: holenderscy zawodnicy goszczą w domach kolskich korfballistów – głównie rodziców uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kole. ZS 1 w Kole jest także współorganizatorem wizyty, to z racji faktu, że UKS Maratończyk Koło działa od ponad 20 lat przy SP nr 2.