tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 23 października 2019   Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Dzień Kazimierza Wielkiego w kolskim LO

Nietypową inicjatywę przejawia młodzież z kolskiego Liceum Ogólnokształcącego, bowiem obchodzi Dzień Patrona w towarzystwie przedszkolaków.

Co roku jest to inna placówka, w obecnym maluchy z Przedszkola nr 1 przybyły do ogólniaka, by „bawić się” ze starszymi kolegami. Kilkulatkowie mieli przyjemność poznać bliżej postać Kazimierza Wielkiego, patrona szkoły średniej, oraz poczuć klimat tamtej epoki. Gospodarze przybliżyli gościom biografię króla, przedstawili legendę związaną z miastem, zaprezentowali scenkę o królu i smoku, uczyli małych tańca belgijskiego. Dzieci wyklejały z papieru rycerzy i księżniczki, robiły koraliki i malowały obrazki. Był czas na rozmowy, gry i zabawy. Dla młodszych była to cudowna przygoda przygotowana specjalnie dla nich przez „dużych” kolegów, zaś dla licealistów niecodzienne zetknięcie z dziecięcą szczerą radością i beztroską.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe