tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 15 listopada 2019   Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

Wicemistrzostwo Polski młodzików Maratończyka Koło

Kolejny medal Mistrzostw Polski zdobyli korfballiści działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Kole  UKS Maratończyk – tym razem w najmłodszej kategorii wiekowej - młodzików. Turniej finałowy rozegrany został w minioną sobotę w Sulejówku pod Warszawą. Zawody zostały rozegrane systemem „play-off”. Kolanie zdobyli srebrny medal.
 
Nasi korfballiści w meczu ćwierćfinałowym wygrali z UKS Warszawa Wesoła I 6:4, w półfinale po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali UKS Cirkus Konstancin 4:3. Niestety w stojącym na wysokim poziomie meczu finałowym ulegli LUKS Olympic Słupia 6:9. Początek meczu finałowego należał do kolan, którzy już na początku spotkania prowadzili 2:0, niestety zawodnicy ze Słupi szybko zdołali wyrównać i mecz zaczął się „od nowa”. Do 25 minuty spotkania trwała walka kosz za kosz, o ostatecznym wyniku zadecydowało ostatnie pięć minut, które należały do zawodników ze Słupii.
 
Kolejność końcowa turnieju finałowego: 
 1. Olympic I Słupia
 2. Maratończyk Koło
 3. Cirkus Konstancin
 4. Warszawa – Wesoła I
 5. Olympic Słupia II
 6. Warszawa – Wesoła II
 7. UKS 214 Warszawa
Skład Maratończyka Koło: Barbara Kujawa, Paulina Szurgot, Klaudia Leśniewska, Natalia Nowicka, Maria Jarmuż, Weronika Minichowska, Szymon Cudaków, Bartosz Grochulski, Michał Szymański, Kamil Goss, Bartosz Herman, Dominik Pawlak, Filip Musialiński. Trener: Waldemar Pietrzak.
 
– Bardzo nas cieszy kolejny, trzeci już zdobyty w tym sezonie medal. Udało nam się zdobyć  srebro w kategorii młodzików i brąz juniorów młodszych. Nasze tegoroczne sukcesy świadczą o tym iż mimo wciąż podnoszącego się poziomu rozgrywek i coraz większej konkurencji jesteśmy jednym z najlepszych zespołów w Polsce – powiedział trener Waldemar Pietrzak.
 
mc
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
 • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
 • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe