tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 21 listopada 2019   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada

Jeszcze w czerwcu w Kole festiwal muzyki klubowej

„Koło Summer Base Event” impreza będąca festiwalem muzyki klubowej, której pierwsza edycja odbędzie się w piątek 29 czerwca, prawdopodobnie na stałe zapisze się w kalendarzu lokalnych wydarzeń. Inicjatywa ta, planowana od lat, szczęśliwie rozpocznie się w roku jubileuszu lokacji miasta.

Znawcy tematu wiedzą, na czym polega specyfika imprez takich, jak Electrocity, Sunrise czy Love Parade. Podobnym, wielkim wydarzeniem muzycznym ma być „Koło Summer Base Event”, zorganizowane po raz pierwszy w Kole 29 czerwca (w piątek) w Pasażu Mazurkiewicza (ul. Sienkiewicza/Niezłomnych). Pomysłodawcy i organizatorzy – państwo Jarosław i Monika Bartłomiejczakowie zapewniają, że przybędą najlepsi polscy DJ, którzy między 20.00 a 4.00 rano rozgrzeją uczestników zabawy, a 20 minutowy koncert muzyki na żywo połączonej z pokazem pirotechnicznym pozostawi niezatarte wrażenia. Na scenie największe sławy muzyki klubowej zaprezentują swe nietuzinkowe możliwości, zaś dla bawiących się także przewidziano sceny (podesty) o zróżnicowanych wysokościach.

Data imprezy nie jest przypadkowa. Choć planowana była już kilka lat temu, ostatecznie jej premiera wypadła w roku jubileuszu lokacji miasta, czyli roku ważnych wydarzeń w mieście, przez co zapewne zostanie dobrze zapamiętana. 29 czerwca to także dzień zakończenia roku szkolnego i rozdania świadectw. Prawie nikt jeszcze nie wyjechał na wakacje, więc można wynagrodzić sobie trud całorocznej nauki, lub przeciwnie, pocieszyć się, udziałem w festiwalu. Muzyka klubowa trafia w gusta wielu, i przez swą odmienność dobrze wpisuje się w tegoroczne muzyczne propozycje Koła, „Koło Summer Base Event” będzie po koncercie zespołu Bajm a przed występami uczestników festiwalu bluesowego. Z rozmysłem dobrano także miejsce spotkania. Choć proponowano organizatorom urokliwe błonia, czy duży stadion, ci zdecydowali się na Pasaż Mazurkiewicza, tam bowiem w samym centrum miasta, pod gołym niebem, a jednocześnie w otoczeniu murów, dających dobrą akustykę, intensywne wrażenie zrobi pokaz laserów i sztucznych ogni.

Państwo Bartłomiejczakowie od dawna planowali zorganizować u nas taką imprezę. Ze względu na wysokie koszta, w przygotowania włączyło się wielu sponsorów i sympatyków. Inicjatorzy szczególnie podkreślają pomoc radnego Krzysztofa Mazurkiewicza, Adama Malińskiego oraz Urzędu Miejskiego. Mając na względzie bezpieczeństwo bawiących się, ilość miejsc jest ograniczona. Bilety można nabywać w Stylowej Spageterii (w Pasażu Mazurkiewicza). Uczestnicy tej imprezy pod gołym niebem nie muszą się martwić o pogodę, gdyż ewentualnie rozstawiony zostanie namiot cyrkowy, co też będzie miało swój urok.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe