tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  28 Marca 2024 r. Imieniny: Anieli i Jana

Wysoka porażka Olimpii z Polonią Kępno

Dodane: 30 Maj 2016  07:51:00   Opublikował:
Olimpia Koło – Polonia Kępno 0:4 (0:1). Nikt się nie spodziewał tak wysokiej przegranej z Polonią Kępno, a jednak stało się, gospodarze doznali sromotnej porażki z  Polonią, aż 0:4 (0:1).  Wynik otworzył w 25. minucie Michał Górecki,  który utrzymał  się do przerwy. Po zmianie stron dalsze bramki zdobyli: w 50. minucie Robert Assio’o, w 70. minucie na listę strzelców wpisał się po raz drugi Michał Górecki, a końcowy wynik na 0:4 ustalił w 88. minucie Aleksander Majerz.

Mecz można zaliczyć do wyrównanych. Ale więcej strzałów w światło bramki oddali goście, o czym świadczy wynik. Kolanie poza „bombą” Piotra Marańdy w  51. minucie, kiedy piłka uderzyła w poprzeczkę, nie oddali żadnego strzału, z którego mogła paść bramka. W Olimpii wyraźnie szwankuje napad, który nie potrafi wykorzystać stworzonych sytuacji. Widmo degradacji do klasy niższej jest coraz bliższe. Po skończonym meczu Jarek Kawka powiedział: - Szkoda, że nie potrafiliśmy wykorzystać dwóch stuprocentowych sytuacji  z pierwszych minut tego spotkania, ponieważ bramki te zupełnie inaczej ułożyłyby to spotkanie. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą, a w naszym przypadku były to cztery stracone bramki.

Sędziowali bez zarzutu: jako główny – Mikołaj Piotrowski, asystent 1 – Marcin Wlelliński, asystent 2 – Mateusz Uram. Atrakcją dla kolskich kibiców było 3 grających piłkarzy czarnoskórych z Kamerunu, byli to: Robert Assio’o, Bernard Ndukong i Arnaud Ghislain Fotso Kengne, cechowała ich niezwykła szybkość i dobra technika.

Składy drużyn, Olimpia Koło: Batosz Kordylewski, Dawid Wiśniewski, Piotr Andrzejczak, Kamil Budynek, Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Ariel Szczesiak, Mateusz Zaborski, Tomasz Mikołajczyk, Piotr Marańda.

Polonia Kępno:  Dawid Jadczak, Mateusz Gola, Damian Kurzawa, Witold Kamos, Bartosz Mikołajek, Jakub Górecki, Ndukong, Robert  AssIo”o, Michał Górecki, Łukasz Walczak, Piotr Cierlak, ARNAUD GhisslainFOotso, Kenge.