tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  19 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Adolfa i Leona

Wyniki zawodników KTC Koło w sezonie 2016

Dodane: 09 Wrzesień 2016  08:55:00   Opublikował:
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi kolarze w zawodach rozgrywanych na torach kolarskich i w wyścigach szosowych.

W czerwcu br. na torze w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkółek, gdzie kolski zawodnik Bartłomiej Kwiatkowski zdobył Wicemistrzostwo. Zawodnicy Kolskiego Towarzystwa Cyklistów startowali również w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików na torze w Kaliszu. W sprincie indywidualnym 5. lokatę zdobył Jan Staszewski, w sprincie drużynowym kobiet 5. lokatę wywalczyły Sandra Woźniczko i Wiktoria Słodkiewicz, natomiast w sprincie drużynowym mężczyzn 7. lokatę zdobyli Jan Staszewski, Kacper Mielczarek, Bartłomiej Kwiatkowski oraz Filip Głowacki.

Z kolei 3-4 września 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików na szosie w Żerkowie. W wyścigu indywidualnym (5 km) na czas wśród mężczyzn kolscy zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: Jan Staszewski 6 m-ce, Kacper Mielczarek 15 m-ce, Bartłomiej Kwiatkowski 20 m-ce. Natomiast wśród kobiet Sandra Woźniczko zdobyła 11 m-ce. W wyścigu parami 10 km wśród mężczyzn Jan Staszewski, Kacper Mielczarek 7 m-ce. Natomiast pośród kobiet wystartowała Sandra Woźniczko i Wiktoria Słodkiewicz zajmując 5 m-ce. Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn (33km) – Jan Staszewski 7 m-ce, Kacper Mielczarek 11 m-ce, Bartłomiej Kwiatkowski 13m-ce.

W klasyfikacji końcowej KTC Koło zajął III m-ce za klubami Gostyń i Golczew. Za kolskimi zawodnikami uplasowali się cykliści z Kalisza, Konina, Jarocina, Tarnowa Podgórnego, Środy Wielkopolskiej, Droszewa i Poznania. W wyścigu ze startu wspólnego kobiet (22km) nasze zawodniczki uplasowały się na następujących miejscach: Wiktoria Słodkiewicz 10 m-ce, a Sandra Woźniczko 11 m-ce.

Trenerami klubu są Pan Zbigniew Augustynowicz i Pan Zbigniew Brzozowski. Klub składa serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Segla, Enobi, Kolbet, Wood Mizer. To dzięki sponsorom kolscy cykliści mogli zdobyć tak dobre miejsca.

Należy podkreślić, że odkryciem sezonu w klubie KTC Koło jak i w Wielkopolsce jest  nasz zawodnik Jan Staszewski, który swoim zaangażowaniem i sprytem kolarskim przyczynił się do zdobycia 15 pkt we „Współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży”. Prosimy o sponsora dla tego zawodnika nr konta:  LBS 72 8543 0000 2005 4503 1599 0001

Źródło: Kolskie Towarzystwo Cyklistów w Kole