tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  29 Marca 2024 r. Imieniny: Amalii i Wiktoryna

Półfinał nie dla Olimpii

Dodane: 30 Wrzesień 2016  08:39:00   Opublikował:

W środę 14 września drużyna seniorów MKS Olimpii Koło w ramach 1/4 finału Konińskiego-Okręgowego Pucharu Polski rozegrała spotkanie z Górnikiem Konin (III liga grupa II). Podopieczni trenera Piotra Krzyżanowskiego przegrali 1:3, jednak pozostawili na boisko bardzo dobre wrażenie. Honorową bramkę dla kolan z rzutu karnego w 71. minucie strzelił Kamil Jaroszewski (na zdjęciu).

MKS OLIMPIA Koło - GÓRNIK Konin 1:3 (0:0)
0:1 - Kamil Krzyżanowski (65')
0:2 - Jakub Groszkowski (69')
1:2 - Kamil Jaroszewski (71')
1:3 - Krzysztof Słowiński (88')

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Kole mogło podobać się zgromadzonej publiczności, które toczyło się w szybkim tempie. W I połowie kolanie skupili się na defensywie, groźnie wyprowadzając kilka akcji, po których mogli strzelić bramkę. O dziwo to Olimpia zdecydowanie lepiej prezentowała się na boisku niż III-ligowy Górnik Konin.

W II połowie do głosu doszli goście, którzy wykorzystali błędy w obronie kolskiej. Najpierw w 65. minucie po rzucie wolnym z 20 metrów bramkę dla Górnika strzelił Kamil Krzyżanowski, a następnie za kilka minut po faulu w polu karnym, bramkę na 2:0 z rzutu karnego zdobył Jakub Groszkowski.

Podopieczni trenera Piotra Krzyżanowskiego postawili wszystko na jedną kartę, co po chwili zaowocowało. Po indywidualnej akcji Ariela Szczesiaka i faulu rywala na nim w polu karnym, jedenastkę wykorzystał Kamil Jaroszewski. Po mimo starań, to Górnik ustalił końcowy wynik, podwyższając końcowy wynik w 88. minucie na 3:1.