tel. (63) 272-23-11  
banerwirtualnyspacer
Miasto Koło
Piątek, 23 czerwca 2017   Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Wiktoria Pospiech z SP 1 laureatką konkursu „Anioły 2017”

W tym roku miał miejsce XX Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2017, który jest organizowany pod honorowym patronatem Biskupa Włocławskiego. Szkoła  Podstawowa nr 1 od kilku lat bierze w nim czynny udział - uczniowie pod opieką rodziców przygotowują na konkurs szopki.

Organizatorami konkursu są: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Koninie, Klasztor oo. Franciszkanów w Kazimierzu Biskupim oraz Koniński Dom Kultury.

Celem Konkursu jest refleksja nad tajemnicą narodzin Jezusa Chrystusa oraz pielęgnowanie i kultywowanie polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Komisja artystyczna nagrodziła pracę autorstwa uczennicy klasy 4 a Wiktorii Pospiech.

W niedzielę, 22 stycznia, w Kościele oo. Franciszkanów w Koninie, miała miejsce uroczystość, na której wręczono nagrody uczestnikom konkursu, których prace zostały wyróżnione. Wzięła w niej udział Wiktoria . Opiekunami artystycznymi były Panie: Monika Broda i Aneta Łączkowska.

Gratulujemy sukcesu!
  • Miejski Dom KulturyMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPwfosigw2016
  • kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole
  • KALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinę
  • Związek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe