tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Niedziela, 24 czerwca 2018   Imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Konkurs plastyczny "Poezja" - zaprasza kolska biblioteka

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza na konkurs plastyczny "Poezja". Konkurs adresowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem konkursu jest upowszechnianie poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie wrażliwości i empatii, skłanianie do refleksji, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, wyrażenie nastroju i obrazu poetyckiego adekwatną techniką plastyczną oraz wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych i estetycznych.

Regulamin  konkursu  plastycznego „Poezja”

Organizator: Filia dla Dzieci; Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna; ul. Kolejowa 19; 62-600 Koło; e-mail: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl; tel.63 21 78 005

Konkurs adresowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych.

Cele konkursu: upowszechnianie poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży; rozbudzanie wrażliwości i empatii;  skłanianie do refleksji;  prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej; wyrażenie nastroju i obrazu poetyckiego adekwatną techniką plastyczną; wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych i estetycznych.

Zasady uczestnictwa:

Prace muszą być oparte na poezji poetów polskich;

Format prac: A2, A3, grafika: format dowolny;

Techniki płaskie na papierze (bez materiałów sypkich!). Prace zawierające gotowe elementy nie wykonane własnoręcznie przez autora typu: plastelina, modelina, cekiny, guziki, koraliki, serwetki, bibuły, muszelki, kasza, ryż nie będą oceniane!

Techniki: malarskie, rysunkowe (pastele, akwarele, pisaki), techniki mieszane itp., techniki graficzne (grafika tylko warsztatowa) oprócz grafiki komputerowej.

Prace nie mogą być oprawione oraz nadesłane w rulonach. Prace zniszczone oraz nie spełniające warunków określonych w regulaminie – nie będą podlegały ocenie jury!

Wszystkie prace muszą być opisane na odwrocie: imię i nazwisko autora pracy, klasa do której uczęszcza autor, adres szkoły lub placówki, imię i nazwisko nauczyciela, dołączony tekst ilustrowanego wiersza wraz z autorem, trwale przytwierdzony na odwrocie pracy plastycznej – nie zszywać i nie spinać spinaczami!

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace stają się własnością organizatora;

Kategorie wiekowe:

Prace  będą  oceniane  w 4 kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym; uczniowie  klas:  1-3,  4-6 szkół podstawowych; gimnazjaliści

Ocena: Organizator powoła jury złożone z historyka sztuki, bibliotekarza;

Nagrody: Laureatom oraz osobom wyróżnionym zostaną przyznane nagrody książkowe.

Terminy i miejsce:

Termin nadsyłania prac: 17.03.2017r. – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kolejowa 19, 62-600 Koło

Ogłoszenie wyników konkursu ukaże się na stronie internetowej: marzec.

Wystawa pokonkursowa trwać będzie: marzec/kwiecień  w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Uwagi końcowe:

Prace należy przesłać lub dostarczyć do sekretariatu na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, 62-600 Koło.

Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt. 1 ustawy z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) dane osobowe osób zgłoszonych do konkursu wykorzystywane będą jedynie do celów statutowych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Zgłoszenie dziecka na konkurs, jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć na stronie internetowej oraz w publikacjach i folderach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niniejsza zgoda dotyczy wyłącznie publikacji w celach niekomercyjnych.

Źródło: PiMBP w Kole

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe