tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 22 czerwca 2018   Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

Pierwsze medale Oyama Karate w 2017 roku

11 lutego rozegrano w Łodzi VI Otwarte Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama PFK w Kata. Wśród 140 zawodników z 11 klubów Oyama Karate, znalazło się 17 podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody, reprezentujących barwy naszego miasta.  

Gospodarzem tej cyklicznej imprezy był Łódzki Klub Oyama Karate "Neko", a zawodnicy zmagali się w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego. W turnieju udział wzięli przedstawiciele Białegostoku, Brzeszcz, Koła, Herb, Kozienic, Legionowa, Oświęcimia, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Turku oraz Łodzi. Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Miasta Łodzi pani Hanna Zdanowska.
 
Mistrzostwa przeprowadzono z podziałem na stopień zaawansowania startujących, czyli białe i kolorowe pasy. Dało to okazję występu nie tylko doświadczonym zawodnikom, ale też rozpoczynającym swoją przygodę ze sportem. W składzie kolskich karateków w kategorii białe pasy wystartowali Martyna Wiśniewska, Maja Niżewska, Błażej Latkowski, Antoni Maluga, Adam Waberski, Jakub Lewicki, Bartosz Czupryński i Mateusz Mendyk. W kategorii kolorowych pasów pojedynki stoczyli Maria Wasielewska, Jan Szczesiak, Maria Szczesiak, Tobiasz Mikołajczyk, Adam Woziński, Zuzanna Supeł, Marcelina Józefowicz, Jan Czernielewski i Mateusz Szostak. Rolę sędziego zawodów pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, a opiekę nad ekipą sprawowała sensei Marlena Wojewoda, wraz z dopingującą naszych przedstawicieli grupą rodziców. Łącznie młodzi karatecy wrócili do domu z siedmioma medalami, które wywalczyli:

Konkurencja kolorowe pasy
 • Maria Wasielewska  miejsce II kat. Juniorki
 • Maria Szczesiak miejsce II kat. Młodzik
 • Tobiasz Mikołajczyk miejsce III kat. Młodzik
Knkurencja białe pasy
 • Bartosz Czupryński miejsce II kat. Młodzik
 • Mateusz Mendyk miejsce III kat. Młodzik
 • Adam Waberski miejsce III kat. Dziecko St.
 • Antoni Maluga miejsce III kat. Dziecko St.
Start w łódzkim turnieju był jednym ze sprawdzianów poziomu przygotowania kolskich zawodników do Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 marca w Turku. Ostatnią szansą zakwalifikowania się do występu na tej prestiżowej imprezie będzie udział w Mistrzostwach Wielkopolski organizowanych przez Kolski Klub Sportów Walki w dniu 11 marca 2017 roku, w hali MOSiR w Kole. Zapraszamy wszystkich do przybycia w tym dniu na miejsce zmagań młodych karateków i do kibicowania im.

Źródło: Kolski Klub Sportów Walki
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
 • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
 • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
 • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe