tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 21 maja 2018   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

LOK „Kolska Starówka” podsumowało tegoroczne ferie zimowe

Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole w tegoroczne ferie zimowe zorganizował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcyjnych zajęć.

W okresie od 30 stycznia do 11 lutego zaproszeni do świetlicy klubowej przy ul. Pułaskiego 8 młodzi mieszkańcy miasta uczestniczyli m.in. w seansach filmowych video. Z zainteresowaniem obejrzeli filmy, które sami wybrali jak „Szatan z 7-ej klasy”, „Wojna domowa”, „Księga Dżungli”, ”Mały Książę”, czy „Pollyanna”. Ponadto wzięli również udział w konkursie strzeleckim z pneumatyka do tarczy, a na zakończenie ferii uczestniczyli w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych w lekcji z historii „Dla Ciebie Polsko i dla Twojej Chwały”, tematycznie związanej z obchodzonym 1 marca Ogólnopolskim Dniu Żołnierzy Wyklętych. 

Każdego dnia ferii dla uczestników zajęć czekał wyśmienity chleb z domowym smalcem, słodycze i gorąca herbata. Ogółem w feryjnych zajęciach klubowych uczestniczyło 59 osób. Od grudnia 2016 r. w okresie tegorocznej zimy Klub organizuje również „drugie śniadania w LOK” dla dzieci i młodzieży z miasta Koła, które będzie kontynuował do końca marca br. Jak dotąd śniadania te cieszą się wśród nich dużą popularnością. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do klubu, po wcześniejszym swoim zgłoszeniu się telefonicznie  (691 - 358 – 576 ) lub osobiście w Klubie.
 
Kierownik Klubu LOK „Kolska Starówka”  w Kole serdecznie dziękuje paniom Irenie Tyburek, Annie Woźnickiej, Alinie Szadkowskiej, Małgorzacie Stężewskiej oraz panu Andrzejowi Kowalskiemu za poświęcenie swojego czasu dzieciom i młodzieży podczas ich zajęć feryjnych w klubowej świetlicy.

Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole dziękuje również osobom prywatnym, firmom i instytucjom za wsparcie rzeczowe i finansowe imprez, konkursów oraz innych zajęć z wyżywieniem, organizowanych dla dzieci i młodzieży przez klub, w okresie nie tylko ferii zimowych, ale również w okresie całej zimy 2016/2017.
 
Foto i tekst: Ryszard Borysiewicz
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe