tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 21 maja 2018   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Koncert muzyki niemieckiej i europejskiej w "emdeku"

W niedzielę 26 marca 2017 r. odbył się w Miejskim Domu  Kultury w Kole koncert muzyki niemieckiej i europejskiej w wykonaniu Zespołu Vanessa &  Sorba oraz Eleonory  Bouje von Vanselow.

Organizatorami wydarzenia muzycznego byli Burmistrz Miasta Koła oraz Towarzystwo Mniejszości Niemieckiej w Kole przy współpracy Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. Większość czasu scenicznego zajął Zespół Vanessa & Sorba. Jego repertuar bardzo podobał się słuchaczom. Koncert prowadził obdarzony ogromnym poczuciem humoru, pasjonat muzyki, autor kilkudziesięciu piosenek - Bolesław Gustaw Bernaczek. On również zagrał i zaśpiewał skomponowaną przez siebie piosenkę o Zielonej Górze, mieście w którym mieszka. Jednym z celów, który zdecydował o zorganizowaniu wydarzenia było propagowanie nauki języka niemieckiego. Na dodatkowe zajęcia nauki tego języka Miasto Koło pozyskało w 2016 roku 625.776 zł, a w bieżącym 2017 r.   1.590.000 zł.

Opracowała: Ilona Stasiak-Malczyk


  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe