tel. (63) 272-23-11  
banerwirtualnyspacer
Miasto Koło
Piątek, 23 czerwca 2017   Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

ABC zdrowego odżywiania w kolskiej "trójce"

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole od lat promuje zdrowy tryb życia. Podejmuje działania, które mają na celu wypracowanie wśród uczniów prawidłowych postaw aby na trwale zmienić ich nawyki żywieniowe.

W ostatnim tygodniu marca odbyło się spotkanie z dietetykiem - Panią Karoliną Bednarowicz. Zaproszony gość podkreślił, że w zdrowym stylu życia nie chodzi o ideę czy modę, lecz o praktyczne korzyściProwadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób cywilizacyjnych.

„Kolska Trójka” podejmuje również inne zadania związane z edukacją zdrowotną. Jednym z nich jest  udział w realizacji programów finansowanych ze środków UE za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego: „Szklanka mleka”, „Owoce w szkole” i  „Darmowa dostawa jabłek ”.  Tradycją placówki jest organizowanie również dnia zdrowego śniadania,  którego celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Co roku dzieci pod czujnym okiem wychowawców przygotowują sałatki owocowe i warzywne.  Podsumowaniem takich zajęć na temat zdrowego odżywiania wykonanie „ owocowych ludzików ”, które chwilę po sfotografowaniu  są zjedzone przez ich autorów.

Badania wykazują,  że dzieci wywierają duży wpływ na zdrowie rodziny - jej nawyki żywieniowe, sposób spędzania wolnego czasu, higienę i nałogi. Dlatego bardzo ważna jest rola szkoły, by ten wpływ był prawidłowy.

Źródło: SP Nr 3 w Kole

  • Miejski Dom KulturyMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPwfosigw2016
  • kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole
  • KALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinę
  • Związek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe