tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 21 maja 2018   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Jak co roku w kwietniu Zespół Szkół nr 1 w Kole był gospodarzem miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na szkolnym placu apelowym, zamienionym tego dnia w rowerowy tor przeszkód wystąpiły reprezentacje kolskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Na początku zmagań zawodnicy musieli udowodnić znajomość przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach rozwiązując testy, które mogłyby sprawić trudność niejednemu doświadczonemu użytkownikowi dróg. Następnie, pod fachowym okiem szkolnej pielęgniarki zawodnicy demonstrowali, w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej. I wreszcie tor przeszkód na placu apelowym.

Zawody stały na wysokim poziomie, a sędziami byli policjanci z KPP w Kole, przedstawiciel UM w Kole oraz nauczyciele kolskich szkół. W kategorii podstawówek pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, drugie -  Szkoła Podstawowa nr 4  a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 (Zespół Szkół nr 1 w Kole). W kategorii gimnazjów najlepsza okazała się młodzież z Gimnazjum nr 3 należącego do Zespołu Szkół nr 1 w Kole, drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2 (Zespół Szkół nr 2 w Kole), a trzecie Gimnazjum nr 1.  Wszystkie drużyny, które ukończyły turniej na podium otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka.

Trzymajmy kciuki za kolskie drużyny, które już wkrótce reprezentować będą nasze miasto w finałach powiatowych!

Źródło: ZS Nr 1 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe