tel. (63) 272-23-11  
banerwirtualnyspacer
Miasto Koło
Sobota, 29 kwietnia 2017   Imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Warsztaty twórczego pisania z Joanną Marią Chmielewską

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, gościła Joannę Marię Chmielewską, autorkę książek dla dzieci i dorosłych. Powieść Joanny Marii Chmielewskiej  "Neska i srebrny talizman" otrzymała nominację w konkursie IBBY Książka Roku 2011, a "Niebieska niedźwiedzica" została najlepszą książką dziecięcą 2012 w konkursie "Przecinek i kropka".

Autorka tym razem wcieliła się rolę prowadzącej warsztaty twórczego pisania skierowane do gimnazjalistów, którzy pragną rozwijać tę umiejętność. Podczas dwóch, półtoragodzinnych spotkań pisarka zachęcała do podejmowania samodzielnej twórczości. Zajęcia, które odbywały się w Czytelni (11.04.), były niezwykle udaną próbą kształtowania wrażliwości, wyobraźni, umiejętności stosowania form literackich i świadomości językowej. Podczas zajęć analizowano teksty literackie, a uczestnicy mogli przedstawiać własne próby pisarskie.
 
W warsztatach uczestniczyła, za co gorąco dziękują organizatorzy przedsięwzięcia, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Kole, pod opieką Pani Beaty Oborskiej, oraz Zespołu Szkół nr 2 w Kole, pod opieką Pani Anny Walczak.

Źródło: PiMBP w Kole
  • Miejski Dom KulturyMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPwfosigw2016
  • kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole
  • KALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinę
  • Związek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe