tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 21 maja 2018   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Zjazd kolskich „lokowców”

24 marca br. w świetlicy Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka” w Kole przy ul. Pułaskiego 8 spotkało się na pierwszej w 2017 roku naradzie około 30 szefów kół i klubów Ligi Obrony Kraju z Powiatu Kolskiego, w której uczestniczyli również członkowie Powiatowej Komisji Rewizyjnej LOK.

W programie zawarto m.in.:
 • sprawozdanie z działalności organizacyjnej w 2016 r.
 • ustalenia dotyczące użytkowania strzelnic w Kole i w Kłodawie
 • wyniki przeprowadzonej przez Policję kontroli magazynu broni
 • sprawozdanie z opłacania składek członkowskich w 2016 r.
 • sprawozdanie z Akcji ZIMA z LOK 2017 z udziałem dzieci i młodzieży
 • przyjęcie planu pracy ZP LOK w Kole na rok 2017
 • przyjęcie planu gromadzenia składek członkowskich w 2017 r.
 • propozycje kandydatów na kurs SJSS  (społecznych inspektorów strzelectwa sportowego)
 • oraz wolne wnioski
Narada, chociaż czasami burzliwa, zaowocowała wieloma konkretnymi ustaleniami korzystnymi dla własnych środowisk. W szczególności zwrócono uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas organizowanych treningów, zawodów i konkursów strzeleckich na lokalnych strzelnicach. Podjęcie intensywności szkoleń w użyciu broni nie tylko palnej (kbks), jak również pneumatycznej oraz oddawaniu celnych strzałów do tarcz przez coraz młodszych strzelców.

Poinformowano o przeprowadzonej, bez większych uwag, pozytywnej kontroli magazynku broni w LOK. Zwrócono uwagę na postępującą i bezmyślną dewastację gokartami strzelnicy LOK w Ruszkowie przez młodzież. Zaplanowano przeprowadzenie jej remontu i zwiększenia kontroli jej użytkowania. Pozytywnie oceniono organizację zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży pomimo skromnych środków finansowych. Pozytywnie oceniono organizację zawodów w Kole i Kłodawie w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej, a także aktywność w opłacaniu składek członkowskich LOK. Poinformowano zebranych, że kolski LOK od kilku lat przoduje w Wielkopolsce pod względem ilości zebranych składek.

Zebranie prowadził prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski, który złożył sprawozdanie z działalności Zarządu za miniony rok, natomiast finansowe skarbnik ZP LOK Mirosław Mikołajczyk. Pozytywnie działalność ZP LOK  w Kole oceniła Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem  Andrzeja Kowalskiego. Wszelkie uchwały, jednogłośnie, przyjęli uczestnicy narady. Gościem honorowym kolskich "lokowców" był mjr Sylwin Donart  z WKU Konin.

Były również odznaczenia LOK dla zasłużonych koleżanek i kolegów. Brązowy Medal „Za Zasługi dla LOK” otrzymały: Barbara Karlińska z Klubu LOK „Nagórna” w Kole oraz Alina Krygier z Klubu LOK „Karszew” w Karszewie. Srebrnymi medalami uhonorowano Andrzeja  Pietrzaka z Klubu LOK przy KP POLICJI w Kole, Mariusza Runge z Klubu LOK GRAMEL w Kole. Ponadto uhonorowano srebrnym medalem Mariusza Andrzejczaka ze Szkolnego Koła LOK przy Gimnazjum nr 1 w Kłodawie. Złote Medale „Za Zasługi dla LOK” otrzymali:  Henryk Łabudziński z Klubu LOK w Osieku Wlk., Bogdan Paliński i Tomasz Kurtyka z Klubu LOK przy KP POLICJI w Kole. Zbiorowy Medal „Za Zasługi dla LOK” otrzymało Szkolne Koło LOK przy Gimnazjum nr 1 w Kłodawie.

Skromny poczęstunek dla uczestników narady ufundował Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole.
 
Foto i tekst: Ryszard Borysiewicz      
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
 • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
 • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
 • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe