tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 21 listopada 2019   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

Młodzi czytelnicy (uczniowie Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Kole) uczestniczyli 8 października br. w spotkaniu autorskim z  Hanną Kowalewską.

Hanna Kowalewska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Studium Scenariuszowe przy PWSF w Łodzi. Przez kilka lat była nauczycielką i krótko bibliotekarką. Debiutowała na łamach prasy w 1985 roku. W jej dorobku literackim znajdują się: Anna tłumaczy świat (1990); Kapelusz z zielonymi jaszczurkami (1995); Tego lata w Zawrociu (w 1997 r.  książka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską organizowanym przez Wydawnictwo Zysk i S-ka oraz Świat Książki, została bestsellerem 1998 r.,   przetłumaczono ją na  język niemiecki i włoski); Winoroślinność (1998); Letnia akademia uczuć 1 - Anna i wodorosty (2000); Góra śpiących węży (2001); Julita i huśtawki (powieść została uznana za książkę roku 2003 przez „Magazyn Literacki - Książki”); Maska Arlekina (2006); Letnia akademia uczuć 2 - Pięć najważniejszych słów (2008); Inna wersja życia (2010); Przelot bocianów (2011). Kowalewska należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Spotkanie z autorką wspaniałego cyklu o Zawrociu przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Gość opowiadał o swojej twórczości, warsztacie literackim. W trakcie spotkania autorka przeczytała fragmenty swojej prozy. Młodzi czytelnicy oraz obecni na spotkaniu bibliotekarze odebrali pisarkę  jako osobę ciepłą, sympatyczną, otwartą i zabawną, emanującą pozytywną energią i serdecznością.
 
Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe