tel. (63) 272-23-11  
banerwirtualnyspacer
Miasto Koło
Piątek, 23 czerwca 2017   Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Wycieczka Przedszkola Miejskiego nr 6 do Straży Pożarnej

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów, które dzieci muszą poznać. Każde dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować ten cel dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej.

Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki. W formie pogadanki zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliły sobie także numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.
 
Po takiej wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.

Źródło: PM Nr 6 w Kole
  • Miejski Dom KulturyMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPwfosigw2016
  • kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole
  • KALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinę
  • Związek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe