tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Środa, 20 czerwca 2018   Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Rządowy projekt „Mieszkanie Plus” również w Kole

Sprawa budowy mieszkań w ramach rządowego  programu  „Mieszkanie plus ”, po spotkaniu w dniu 17.05.2017 r. Burmistrza Miasta Koła z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego nabiera rozmachu. Obecnie trwa weryfikacja szacunkowego kosztorysu. Po jego akceptacji zostanie przygotowana analiza finansowa przedsięwzięcia. Następnym etapem będzie podpisanie warunkowej umowy inwestycyjnej w sprawie wspólnego przedsięwzięcia Gminy Miejskiej Koło i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. Urząd Miejski w Kole zaproponował budowę 3 bloków z mieszkaniami dla 108 rodzin. Zarówno Burmistrzowi Miasta Koła, jak i TFI BGK S.A. zależy na jak najszybszym uruchomieniu budowy.    

Mieszkanie Plus to nowy rządowy program, który ma ułatwić Polakom tańszy wynajem mieszkań. Jest to program powszechny, dostępny dla każdego, szczególnie dla osób o umiarkowanych dochodach.  Podczas zorganizowanej 25.01.2017 r. na ten temat debaty BGK poinformował, że podpisał już 57 porozumień i listów intencyjnych z samorządami, które zainteresowane są inwestycją. Na zgłoszonych terenach obejmujących około 180 ha może powstać ok. 150 tys. mieszkań. Aktywna rola państwa w realizacji szeroko dedykowanej społecznie polityki  mieszkaniowej ma na celu dobrobyt społeczeństwa.

Opracowała: Ilona Stasiak-Malczyk  
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe