tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Wtorek, 18 września 2018   Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Dziękujemy za wsparcie wolontariuszom i darczyńcom

W kolskich supermarketach, podczas trwającej w dniach 29 i 30 września ogólnopolskiej Akcji „Podziel się dobrym posiłkiem”, dzieci i młodzież z kolskich szkół wraz z opiekunami zbierała żywność przekazywaną przez klientów sklepów. Udało się zgromadzić ponad 1,5 tony różnorodnych artykułów spożywczych.

Inicjatorem i koordynatorem akcji był Bank Żywności w Koninie. W działania organizacyjne na terenie miasta tradycyjnie włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Kole. Jak co roku nie zawiedli również wolontariusze (122 uczniów kolskich szkół, którzy aktywnie uczestniczyli  w zbiórce w siedmiu kolskich marketach).

Zebrana żywność w całości została przekazana do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole, skąd – za pośrednictwem Banku Żywności w Koninie - przewieziona zostanie do dotkniętych skutkami sierpniowych burz i nawałnic gmin Czerniejewo, Gniezno, Krzykosy i Koronowo i trafi do najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców.  

Bardzo dziękujemy wolontariuszom i organizatorom, kierownikom i personelowi marketów, a przede wszystkim mieszkańcom miasta Koła za okazane wsparcie.

Źródło: MOPS Koło

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe