tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Niedziela, 23 września 2018   Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

W tym roku po raz pierwszy w Kole uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Seniora. Program imprez obejmował wejście na Pływalnię Miejską dla każdej osoby od 60 – go roku życia za 1 złoty. W dniu 29 września 2017 r. o godzinie 12.00  na pływalni, a 30 września o godzinie 10.00 na hali MOSiR wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. Na hali MOSiR przeprowadzone zostały również z seniorami zajęcia sportowe. Instruktorką ćwiczeń była pani  Aneta Kalinowska – nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Kole.

Na początku uroczystości obchodzonych w dniu 3 października w MDK  mł. asp. Mariusz Rumiejowski z KPP w Kole  przedstawił seniorom prezentację dotyczącą tematu oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jednocześnie zaapelował, by osoby starsze stosowały zasadę „ograniczonego zaufania”, ponieważ oszuści modyfikują metody działania i wciąż wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Prelegent poinstruował również, jak należy zachować się w sytuacji mogącej wskazywać znamiona przestępstwa.

W dalszej części programu wystąpili uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, następnie koncert z repertuarem romskich melodii wykonał ks. Andrzej Klauze z parafii w Dębnie Królewskim. Seniorzy mogli również obejrzeć spektakl Teatru Dramatycznego MDK pt. „Polowanie na męża” wyreżyserowany przez Anetę Piorun.  Kawiarnia Filmowa  zapewniła klimatyczne miejsce dla miłych rozmów przy ciastku i kawie. Firmowym sernikiem poczęstowała seniorów także Firma Zbigniewa Kwiatkowskiego Katering i Gastronomia.

Sala kolskiego MDK-u była wypełniona po brzegi. Seniorzy bardzo dobrze odebrali przygotowany dla nich program. Z przyjemnością wysłuchali przebojów z lat sześćdziesiątych i osiemdziesiątych, równie dobrze  bawili się przy dźwiękach romskich melodii,  a następne podziękowali owacjami na stojąco  aktorom  za spektakl  pt. Polowanie na męża”. Przedstawienie po raz czwarty zagościło na scenie kolskiego MDK-u. Wspólne zaangażowanie: Anety Piorun, Agaty Dziedziczak, Anety Gorzkowskiej, Bernadety Książkiewicz,  Artura Zalasa, Mirosława Hermana, Jarosława Kołodziejka, Krzysztofa Młodawskiego,  Wiktora Zawady i Rafała Łukaszewskiego zaowocowało powstaniem zabawnego przedstawienia, pełnego zwrotów akcji subtelnej kpiny z ludzkich charakterów.
 
Obchody Dnia Seniora będą nadal kontynuowane w czwartek, 5 października, również w Miejskim Domu Kultury. W tym dniu organizacją obchodów zajął się Kolski Klub Seniora „Trzecia Zmiana”. Zaplanowano m.in. występy zespołów i solistów z Koła i okolic oraz Seniorów z Klubu Seniora „Trzecia zmiana”. Partnerami wydarzenia są Urząd Miejski w Kole oraz Miejski Dom Kultury w Kole. 

Serdecznie  zapraszamy
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe