tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Sobota, 20 października 2018   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Nadchodzi Pipi” w kolskiej bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Teatr Tak ze spektaklem „Nadchodzi Pipi” (14.11.). Scenariusz przedstawienia został zainspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.

Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszkająca sama w willi Śmiesznotce i czekająca na powrót taty – Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego, podczas jego nieobecności bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Wraz z przyjacielem Tommym zbiera przeróżne skarbo-rzeczy. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać swoich urodzin postanawia skrócić tydzień wywołując Szamana z egzotycznego Laosu.

W przedstawienie wpleciono elementy język angielskiego: nazwy zwierząt w ZOO: monkey, lion, elephant, zebra, giraffe, dolphin, penguin, tiger, bear; nazwy przyborów szkolnych: backpack, book, pencil, pencilcase; wyrażenia: jump like a ball, close your eyes, dance like me, touch your nose, one step left/right, clap your hands; dni tygodnia. W spektaklu znalazły się elementy interaktywne: wspólne zbieranie skarbo-rzeczy, nauka tańca animacyjnego “Amerykańska cha-cha”, zaklinanie tygodnia i nauka „Piosenki Szamana”, marzenie na raz.

Teatr TAK działa od 2011 roku, a odbiorcami jego twórczości są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jako jedyny teatr w Polsce wprowadził do spektakli elementy języka angielskiego, by oprócz wartości zawartych w treściach, zachęcać małych widzów do nauki języków obcych. Bawi ucząc – uczy bawiąc. Scenariusze spektakli opierają się na klasyce literatury dziecięcej, jak i autorskich pomysłach. Nad przygotowaniem spektakli pracują zawodowi aktorzy i muzycy. Każdy spektakl jest interaktywny, aktorzy zapraszają dzieci do swojego scenicznego świata, jedni drugim przekazują pozytywną energię, śpiewają i tańczą, śmieją się – nawet do łez. Bajki ocierają się swoją konwencją o kabaret. Teatr współpracuje z Zamkiem Królewskim na Wawelu, Zamkiem w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Domem Kultury Śródmieście w Warszawie, dziesiątkami domów kultury, setkami mniejszych instytucji kulturalnych na terenie całej Polski i tysiącami placówek przedszkolnych. Spektakle z powodzeniem wystawia w Domach Dziecka Ociemniałego i Ośrodkach Rehabilitacyjno-Wychowawczych dla dzieci i dorosłych, co świadczy o realizacji terapeutycznej funkcji teatru.

Przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Kole, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe