tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Sobota, 15 grudnia 2018   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

Kolorowe orszaki na ulicach Koła

W sobotę 6 stycznia już po raz piąty w naszym mieście odbył się Orszak Trzech Króli, przeżywany w tym roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Po Mszach św. sprawowanych równocześnie o godz. 10.30 w trzech świątyniach parafialnych kolorowe grupy wyszły na ulice Koła w poszukiwaniu Świętej Rodziny.
 
Po dojściu przed budynek Starostwa Powiatowego spotkały się ze sobą: grupa „zielona” z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, „niebieska” z parafii Matki Bożej Częstochowskiej oraz „czerwona” z parafii św. Bogumiła. Tam wszyscy wysłuchali dialogu Heroda i żydowskiego arcykapłana, a następnie trzy grupy połączyły się w jeden wielki kolski orszak i wspólnie wyruszyli w dalszą drogę ulicami Koła w poszukiwaniu Świętej Rodziny.
 
Gwiazda doprowadziła rozśpiewaną grupę do Betlejem, które w tym roku ulokowano w kościele św. Bogumiła na osiedlu Płaszczyzna. Tam trzej królowie pokłonili się Jezusowi, Maryi i św. Józefowi oraz złożyli dary - mirrę, kadzidło i złoto. Następnie wszyscy uczestnicy orszaku obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 3, a przed świątynią była możliwość posilenia się ciepłą zupą.
 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia tego wydarzenia słowa wdzięczności przekazał wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Janusz Kęsicki, który jest głównym koordynatorem Orszaku Trzech Króli w Kole.
 
Organizatorami piątego kolskiego Orszaku Trzech Króli byli: Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, parafia farna Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia Matki Bożej Częstochowskiej, parafia św. Bogumiła, Miejski Dom Kultury w Kole, Stowarzyszenie „Kolanie” oraz firma R&P Ewa i Piotr Jabłońscy. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i wpisał się w narodowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Bogata galeria zdjęć z kolskiego Orszaku Trzech Króli jest dostępna pod adresem: fb.com/kolskafara
 
Marcin Nowacki
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe