tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Sobota, 15 grudnia 2018   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

„Myślę, czuję, działam – żyję bezpiecznie”

Szkoła Podstawowa nr. 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole przystąpiła w ramach rządowego programu „Bezpieczna+” do realizacji własnego programu „Myślę, czuję, działam – żyję bezpiecznie”.

W lipcu złożyliśmy wniosek do Kuratorium, który został przyjęty i od 1 września do 22 grudnia realizowaliśmy zadania mające na celu zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem, kształtowanie w uczniach aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy, kształtowanie umiejętności psychospołecznych.

Założone cele zostały osiągnięte przez realizację zaplanowanych działań: spotkanie z policjantem, wycieczki do Nadleśnictwa Gaj i Stadniny koni w Czołowie, nauki udzielania pierwszej pomocy na zakupionych w ramach programu fantomach, warsztaty szkoleniowe dla uczniów i nauczycieli, wizyty w Domu Pomocy Społecznej z występem słowno-muzycznym, warsztaty artystyczno-plastyczne z podopiecznymi Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło, wewnątrz szkolny konkurs plastytczny pt. „Umiem ratować”, udział w akcjach charytatywnych, zajęcia z nordic-walkingu i z zumby.

We wszystkich zaplanowanych zadaniach mogliśmy liczyć na pomoc rodziców i Stowarzyszenia „Uśmiechnięta Czwórka”.

Źródło: SP nr 4 w Kole
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe