tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Sobota, 23 lutego 2019   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Karnawał w Gromadce Misia Uszatka w PM 5

Cała sala śpiewała i wirowała w tanecznych rytmach. Bal jak zawsze był wielki i niepowtarzalny. Do zabawy najmłodsi przystąpili ochoczo. Tej uniwersalnej formy aktywności, członkom licznej społeczności Gromadki Misia Uszatka PM 5 w Kole nigdy dosyć.

Bal poprzedziły staranne przygotowania. Najpierw przedszkolaki na zajęciach dydaktycznych poznawały tradycje związane z karnawałem. Pomagały ochoczo w przygotowaniu balonów do dekoracji sali, których pompowanie było duża frajdą. Na zajęciach plastycznych projektowały stroje wzorując się na bajkowych postaciach z ulubionych książek i filmów. W  przygotowania włączyli się jak zawsze rodzice. Wyjątkowe i oryginalne stroje  sprawiły, że aura radości i cała gama barw  wypełniły balową salę.

Do wspólnej zabawy wszystkich przedszkolaków zaprosiła dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda oraz tworzący oprawę muzyczną balu artyści Muzycznej Agencji Artystycznej ART-Es w osobach pani Ewy Szymkiewicz i pan Sławomira Bartkiewicza. Trzeba dodać ,że muzycy w klimat karnawału wprowadzili najmłodszych już  nieco wcześniej. Za sprawą pani Ewy i pana Sławka, przedszkolaki bawiły się bowiem na mini balu w przedszkolu zorganizowanym  w ramach cyklicznych spotkań z muzyką. Dzięki temu, maluszki z grupy 3 latków oraz  wszystkie pozostałe przedszkolaki mogły oswoić się z głośniejszymi  dźwiękami, poczuć smak zabawy w dużej grupie. Kiedy więc przyszła pora na wielki bal w sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, chętnych do tańców, pląsów i zabaw z rodzicami nie brakowało.

Z wielkim aplauzem  przedszkolaki przyjęły też  wiadomość o czekających na nie  upominkach od  Mikołaja. Dla spragnionych i tych, którzy w trakcie imprezy nieco osłabli z sił, czekały przekąski,  napoje i owoce.  Cytrusy, zafundowała przedszkolakom Hurtownia Kaczmarek , ciasto firma Kostańscy, a słodycze na rzez Gromadki Misia Uszatka przekazał Sklep Spożywczy pani Danuty Wiśniewskiej.

Wszystkim zaangażowanym w organizację balu tj. sponsorom, Radzie Rodziców za ufundowanie upominków, wszystkim rodzicom za przygotowanie strojów  dla dzieci i materiałów do dekoracji sali oraz pomoc w trakcie balu, Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole za udostępnienie sali, a także kadrze pedagogicznej i personelowi pomocniczemu PM 5 dziękujemy w imieniu dyrektora PM 5 pani Agnieszki Kozajda.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z  imprezy.

oprac. R.Z. PM 5
Foto. E. Sz, B. R
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe