tel. (63) 272-23-11  
WOSP2019BANER
Miasto Koło
Środa, 16 stycznia 2019   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Konkurs na kartkę wielkanocną

Propagowaniu tradycji, symboliki i regionalnego folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi w Polsce służyć ma ogłoszony przez Senator RP Margaretę Budner konkurs plastyczny na najładniejsza kartkę wielkanocną. Adresatami przedsięwzięcia są wszyscy mieszkańcy powiatów: kolskiego, konińskiego i tureckiego.

W konkursie plastycznym zostaną zaprezentowane samodzielnie wykonane kartki wielkanocne związane z tematyką religijną, wybranym zdarzeniem (np. zmartwychwstaniem, rezurekcją itp.), symboliką (np. pisanka) lub dawnymi obrzędami i tradycjami oddającymi atmosferę towarzyszącą świętom Wielkiej Nocy w Polsce. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej pracy w dowolnej technice w wymiarze nie większym niż A5 (po złożeniu). Dodatkowym atutem każdej kartki będą dołączone w postaci wkładki oryginalne życzenia. Kartki konkursowe zostaną przekazane na cel charytatywny, w związku z tym treść życzeń należy sformułować tak, aby osoba, która kupi kartkę, mogła się na niej podpisać. 

Prace należy składać osobiście lub korespondencyjnie najpóźniej do 2 marca 2018 roku na adres organizatora: Biuro Senatorskie Senator Margarety Budner, ul. Kramowa 1, 62-500 Konin.

Laureaci konkursu finałowego i osoby wyróżnione otrzymają nagrodę główną w postaci wyjazdu do Warszawy do Senatu i Sejmu, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Regulamin wraz z załącznikami dostępny tutaj:
http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=13000
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe