tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  28 Marca 2024 r. Imieniny: Anieli i Jana

VII Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w Kata

Dodane: 22 Luty 2018  08:10:00   Opublikował:
W sobotę 17 lutego 2018 roku reprezentanci Kolskiego Klubu Sportów Walki uczestniczyli w VII Mistrzostwach Polski Centralnej Oyama Karate w Kata. Po raz kolejny impreza ta zorganizowana została w Łodzi, w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego.

W turnieju wystartowało 155 zawodników z 14 klubów - Białystok, Turek, Koło, Konin, Herby, Brzeszcze, Piotrków Trybunalski, Brudzew, Legionowo, Kozienice, Tychy, Żagań, Katowice oraz Łódź.  Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Prezydent miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska. Z powodu trwających ferii zimowych barwy naszego miasta reprezentowała tylko trójka zawodników w składzie Maja Niżewska, Martyna Wiśniewska i Jakub Lewicki, obowiazki sędziego pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, a kierownika ekipy sensei Marlena Wojewoda. Mimo tak skromnego składu osobowego nasi przedstawiciele zdołali wywalczyć dwa miejsca medalowe. Sempai Martyna stanęła na najwyższym stopniu podium, zostając najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczka białe pasy, a sempai Maja stanęła na stopniu najniższym tegoż podium i zajęła 3 miejsce w kategorii dziecko starsze białe pasy.

Uczestnictwo młodych karateków w zawodach wsparła Gmina Miejska Koło.