tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 21 listopada 2019   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada

Rocznik Kolski świętował dekadę istnienia

Na lokalnym rynku wydawniczym ukazał się jubileuszowy, 10. Numer „Rocznika Kolskiego”. Promocja periodyku była doskonałą okazją do podsumowania dokonań oraz złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w tworzenie czasopisma. Dlatego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole, na uroczystej gali, spotkali się wydawcy, autorzy i mecenasi. Padło wiele ciepłych słów, bowiem Rocznik jest naszą dumą lokalną.

Jubileusz był okazją do wspomnień o ludziach tworzących i rozwijających periodyk. Jest wspólnym dziełem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, Miejskiego Domu Kultury w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, wspartych wiedzą i pracą historyków, regionalistów i pasjonatów. Z założenia odnosi się do dziejów Ziemi Kolskiej, budując tożsamość i rozwijając świadomość wspólnych korzeni i teraźniejszości. Przez lata periodyk zmieniał się, zwłaszcza edytorsko, ale tylko z korzyścią dla czasopisma. Każdy numer ukazuje się w ilości 200-500 egzemplarzy. Dotąd na 1627 stronach 62 lokalnych twórców zaprezentowało 143 artykuły. Do stałego zespołu piszących dołączają wciąż nowe osoby. Nikt nie otrzymuje honorarium. Czasopismo przetrwało dekadę i jest wola, by doczekało kolejnych, pięknych jubileuszy.

Uroczystość uatrakcyjnił koncert Big Bandu z Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierownictwem p. Grzegorza Kołodziejczaka oraz występ solowy prowadzącej galę Izabeli Rybnik. W finale spotkania pojawił się urodzinowy tort. Obecni pamiętali też o imieninach naszego czołowego regionalisty, pana Kazimierza Kasperkiewicza, którzy odebrał stosowne życzenia.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe