tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 25 maja 2018   Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Rocznik Kolski świętował dekadę istnienia

Na lokalnym rynku wydawniczym ukazał się jubileuszowy, 10. Numer „Rocznika Kolskiego”. Promocja periodyku była doskonałą okazją do podsumowania dokonań oraz złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w tworzenie czasopisma. Dlatego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole, na uroczystej gali, spotkali się wydawcy, autorzy i mecenasi. Padło wiele ciepłych słów, bowiem Rocznik jest naszą dumą lokalną.

Jubileusz był okazją do wspomnień o ludziach tworzących i rozwijających periodyk. Jest wspólnym dziełem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, Miejskiego Domu Kultury w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, wspartych wiedzą i pracą historyków, regionalistów i pasjonatów. Z założenia odnosi się do dziejów Ziemi Kolskiej, budując tożsamość i rozwijając świadomość wspólnych korzeni i teraźniejszości. Przez lata periodyk zmieniał się, zwłaszcza edytorsko, ale tylko z korzyścią dla czasopisma. Każdy numer ukazuje się w ilości 200-500 egzemplarzy. Dotąd na 1627 stronach 62 lokalnych twórców zaprezentowało 143 artykuły. Do stałego zespołu piszących dołączają wciąż nowe osoby. Nikt nie otrzymuje honorarium. Czasopismo przetrwało dekadę i jest wola, by doczekało kolejnych, pięknych jubileuszy.

Uroczystość uatrakcyjnił koncert Big Bandu z Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierownictwem p. Grzegorza Kołodziejczaka oraz występ solowy prowadzącej galę Izabeli Rybnik. W finale spotkania pojawił się urodzinowy tort. Obecni pamiętali też o imieninach naszego czołowego regionalisty, pana Kazimierza Kasperkiewicza, którzy odebrał stosowne życzenia.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe