tel. (63) 272-23-11  
WOSP2019BANER
Miasto Koło
Środa, 16 stycznia 2019   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

O pożarnictwie wiedzą dużo

W dniu 9 marca 2018 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”,  zorganizowanego przez Burmistrza miasta Koła wraz z Zarządem Gminnym Oddziału Miejskiego OSP RP.
 
W turnieju, jaki rozegrał się w siedzibie OSP Koło nad Wartą, udział wzięło 21 uczestników, w tym: dwoje reprezentantów II grupy wiekowej i dziewiętnaścioro przedstawicieli III grupy wiekowej. Zabrakło chętnych i śmiałych uczniów z I grupy, czyli z klas I-VI szkół podstawowych.
 
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

II grupa wiekowa – klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz klasy II i III szkół gimnazjalnych
 - Dominik Tęgos ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole zajmując I miejsce, zdobywając 18 punktów;

III grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne
 - Izabela Koralewska zajmując I miejsce, zdobywając 37 punktów,
 - Bartosz Budka zajmując II miejsce, zdobywając 35 punktów,
 - Gabriel Czerczak zajmując III miejsce, zdobywając 34 punkty.

Komisja oceniająca podkreśliła dużą wiedzę młodzieży z zakresu przepisów przeciwpożarowych, technik pożarniczych i tradycji ruchu strażackiego.
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” po raz pierwszy organizowany był na terenie miasta Koła. Dość obszerna i trudna tematyka zapewne przyczyniła się, że zabrakło uczestników szkół podstawowych klas I – VI, a uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych było tylko 2.
 
W związku z powyższym organizatorzy turnieju pragną podziękować opiekunom przybyłych grup na eliminacje, a w szczególny sposób panu Sebastianowi Kalinowskiemu, opiekunowi Dominika Tęgosa oraz Jakuba Szuszwedyka, uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole, za zachęcenie i przygotowanie uczniów do turnieju. Chłopcy byli jedynymi uczestnikami turnieju w II grupie wiekowej.
 
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku turniej będzie się cieszył większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 
Dla uczestników oraz opiekunów Z-ca Burmistrza miasta Koła ufundowała nagrody, których uroczyste wręczenie nastąpi niebawem w ratuszu.

Zdjęcia: OSP Koło nad Wartą
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe