tel. (63) 272-23-11  
WOSP2019BANER
Miasto Koło
Środa, 16 stycznia 2019   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Wszystkiego najlepszego Druhu!

Przyjęcie – niespodziankę zorganizowała Wartakowska Rodzina dla swego druha Henryka Perzyńskiego, który 8 marca 2018 r. obchodził 70-te urodziny. Zacny jubileusz sprowadził do Koła nie tylko X pokoleń śpiewających harcerzy, czyli wszystkich, którzy obecnie, niedawno a nawet bardzo dawno temu, muzykowali z druhem Henrykiem. Wśród zgormadzonych znalazła się również Rada Wartakowska oraz rodzina i przyjaciele.

Jakim charyzmatycznym trzeba być człowiekiem, by wytworzyć międzypokoleniową, silną i trwałą więź. Na czym polega fenomen Wartaków? Lata mijają, przez Wartaki przewijają się kolejne pokolenia dzieci i młodzieży, a przyjaźń pomiędzy wszystkimi wciąż trwa. Wartaki znajdują powody, by regularnie spotykać się, wspominać i śpiewać, a jednym z ważniejszych powodów, dla którego pokolenia spotkały się w harcówce, były 70-te urodziny ukochanego druha. Człowieka, który wychował, muzycznie wykształcił  i połączył przyjaźnią całe dziesięć pokoleń. Wśród Wartaków relacje utrwalone zostały niekiedy nawet węzłem małżeńskim.

Niespełna 1,5 miesiąca przygotowań wystarczyło, by jednego dnia w jednym miejscu zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Niektóre odbyły daleką podróż, przyjechały z zagranicy; przybyły też osoby w stanie błogosławionym. A wszystko po to, by miło zaskoczyć swojego druha, sprawić mu radość i zobaczyć łzy wzruszenia. Największym sukcesem było utrzymanie w tajemnicy tak dużego przedsięwzięcia. Dla druha Henryka przygotowany został dwunastokilogramowy tort w kształcie gitary oraz symboliczne 70 róż. Otrzymał wiele upominków, jednym z najciekawszych jest  lot awionetką nad Kołem. Wieczór upłynął wypełniony wspomnieniami i wspólnym muzykowaniem. Żal było się rozstać.

Gest, na jaki zdobyli się przyjaciele z Wartaków więcej znaczył, niż zapewnienia o szacunku, wdzięczności i sympatii. Choć i tych pewnie nie brakowało…

Przy okazji, przyłączamy się do życzeń.

Druhu Henryku, kolejnych, owocnych lat w zdrowiu i w otoczeniu tak serdecznych przyjaciół!
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe