tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  16 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Małgorzaty i Szymona

Wyniki biegu o Puchar Dyrektora firmy Geberit

Dodane: 19 Marzec 2018  11:52:00   Opublikował:
Za nami pierwszy z czterech biegów II cyklu Grand Prix - Koło 2018 Bieg o Puchar Dyrektora Firmy Geberit. Lista startowa została zamknięta z kompletem 250 biegaczy i amatorów marszu NordicWalking.

Pomimo wietrznej i bardzo mroźnej aury w biegu i marszu  wystartowało 220 zawodników. Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczyły z czasem 17 minut i 45 sekund – Krzysztof Nowosielski reprezentujący MKS Run Team Dąbie, drugi na mecie zameldował się Robert Bagiński reprezentujący Wood-Mizer, trzeci był Jarosław Sarniak z drużyny Geberit, natomiast wśród kobiet zwyciężyła z czasem 18:45 Agnieszka Cieślak ze Ślesina przedstawicielka AZS AWF Katowice, druga była Michalina Walczak-Pecyna z Koła z drużyny No Name Team, a trzecie miejsce zajęła Justyna Wałowska z Debów Szlacheckich również z drużyny No Name Team. W marszu NordicWalking najlepszym mężczyzną okazał się Marcin Radomski z Płocka – drużyna Biegam w Sfetsze, drugie miejsce zajął Romuald Baranowski z Płocka reprezentujący drużynę Dynamic, a na trzecim stopniu podium zawody ukończył Włodzimierz Remisz z Koła reprezentant Geberitu. Najlepszą zawodniczką w tej dyscyplinie okazała się Izabela Lotka  - drużyna Bero Team Stary Tomyśl , drugie miejsce zajęła Renata Ciska z Płocka – drużyna Biegam w Sfetsze, a trzecie Kamila Kurzawa z Kłodawy przedstawicielka Seven Team. W kategorii najlepszej drużyny zwyciężyła drużyna Geberitu, przed No Name Team i Wood-Mizer.

Głównym Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole oraz Urząd Miasta w Kole, firma Wood-Mizer, firma Andre, firma Geberit i stowarzyszenie Malinowa Mamba. Współorganizatorami są OSP Koło nad Wartą, 4 Drużyna  Starszoharcerska przy Szkole Podstawowej w Łubiance, UKS Maratończyk Koło, PCK Zarząd Rejonowy w Kole.

W tegorocznym Grand Prix zachowana została formuła całej imprezy z pierwszej edycji. Każdy ze współorganizatorów będzie  miał swój  bieg. II bieg o Puchar Prezesa Firmy Wood –Mizer przebiegał będzie w okolicach Firmy Wood Mizer. Bieg ten odbędzie się 7 kwietnia 2018 r na dystansie 10 km. Start godzina 10:30. III bieg o Puchar Prezesa firmy Andre odbędzie się 19 maja 2018 i będzie to nocny bieg ulicami naszego miasta. Start przy hali sportowej od strony ulicy Szkolnej o 21:30. Finał imprezy planowany jest na 16 czerwca 2018 biegiem na dystansie  10 km o Puchar Malinowej Mamby. Będzie składał się z dwóch pętli po 5 km, a start zaplanowany jest na godzinę 10:30 na Stadionie Miejskim w Kole. Zapraszamy już dzisiaj.

W linkach poniżej prezentujemy wyniki biegu o Puchar Dyrektora firmy Geberit.