tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 15 listopada 2019   Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

Kolskie artystyczne powroty

W ostatnią niedzielę na deskach Miejskiego Domu Kultury w Kole odbyła się 6. edycja „artystycznych powrotów” od 3 lat przebiegająca równolegle z inicjatywą” mistrz i uczniowie”. Było to wspólne przedsięwzięcie MDK-u, Zespołu Szkół Plastycznych oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. Spotkanie było okazją do przedstawienia sylwetek twórców, tym samym poznania ścieżek kariery i osiągnięć młodych, utalentowanych artystów, którzy pierwsze szlify zdobywali w kolskich szkołach.

Artystyczne powroty to cykl prezentujący dorobek artystyczny absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. W programie znalazł się koncert absolwentów PSM: Daniela Miśko (fortepian), Filipa Renachowskiego (trąbka) oraz Jakuba Jóźwiaka (trąbka), również wernisaż wystawy absolwentów ZSP: Renaty Olczak (fotografia), Agnieszki Jankowskiej – Piaseckiej (malarstwo) i Mateusza Lenartowicza (fotografia), oraz  w cyklu „mistrz i uczniowie” wernisaż wystawy Wojciecha Bukowieckiego (malarstwo i rysunek) – nauczyciela przedmiotów artystycznych i Patryka Różyckiego (malarstwo) – absolwenta ZSP. Kolekcję ubogaciły prace dwóch artystek, które prezentowały się już w IV edycji.

Impreza powstała z pomysłu dyrektor MDK Marianny Grabowskiej, która wraz z dyrektorami artystycznych szkół ustaliła jej specyfikę. Obecnie dwa razy do roku placówki prezentują dorobek swoich absolwentów, jednocześnie przybliżając kolanom sylwetki tych, którzy rozpoczynali edukację w naszym mieście, a dziś kontynuują ją w dużych miastach lub już ukończyli, osiągnęli i nadal osiągają sukcesy. Na uroczystość przybyły władze miasta, nauczyciele, uczniowie i sympatycy szkół organizatorów, by spędzić niedzielne popołudnie w atmosferze wysokich doznań estetycznych.

Kilka prac absolwentów zostało poddanych licytacji, zebrane datki zasilą składaną od lat pulę przeznaczoną na zakup nowego fortepianu dla MDK. Jedna z prac poszła za 300 zł., pozostałe są do nabycia w MDK, można je oglądać w placówce lub na jej stronie internetowej i kupić za min. 100 zł. od sztuki. To okazja do ozdobienia domu niebanalnym, niepowtarzalnym bibelotem, a jednocześnie do wsparcia instytucji.

Miłe niedzielne spotkanie zakończyła prezentacja mistrza – nauczyciela przedmiotów artystycznych Wojciecha Bukowieckiego, oraz jego byłego ucznia, Patryka Różyckiego, obecnie studenta ASP w Gdańsku na wydziale malarstwa.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe