tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Wielkanocne śniadanie w PM 5

Święcenie palm i koszyczków z podstawowymi składnikami wielkanocnego śniadania to dla dzieci ważne przeżycie. Jeszcze chwila, a najmłodsi zasiądą wraz z rodzicami do świątecznego stołu. Celebrowanie tej chwili  z bliskimi to czysta radość.
 
Jednak już teraz smak  Wielkanocy można było poczuć biesiadując w  gronie rówieśników PM nr 5 w Kole. Dzięki integracji z grupą również i przy takiej okazji zaspokajane są naturalne potrzeby rozwojowe dzieci, następuje socjalizacja czyli uspołecznianie, a także wrastanie w kulturę.
 
Stoły w każdej z sześciu sal prezentowały się inaczej, ale na  wszystkich widoczne były dobrze znane   symbole świąt. Odświętny wystrój zachęcał do skosztowania przygotowanego śniadania. Przedszkolaki też były jakby bardziej uroczyste… Humory dopisywały, apetyt także.  Panie Kucharki przygotowały dla przedszkolaków co trzeba. Obok jajek, świeżych warzyw i pieczywa na stołach pojawiły się wyczarowane przez nie wycinanki, plastry sera o kształcie kurczaczków i   wędliny   w formie baranka.  Zainteresowanie było, a jakże.
 
Po wielkanocnym poranku, w którym wszyscy członkowie Gromadki Misia Uszatka uczestniczyli dopiero co, śniadanie było kolejną sposobnością do wprowadzenia dzieci w klimat świąt. Wielkanoc była wszak tematem wszystkich  zajęć programowych i  wykonanych  przez dzieci tematycznych prac plastycznych realizowanych zgodnie z planem w ciągu całego tygodnia. 
 
W imieniu wychowanków  PM 5 w Kole, nauczycieli, personelu pomocniczego oraz  dyrektora przedszkola pani Agnieszki Kozajda życzymy, by czas Wielkiej Nocy przemienił każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Wesołych Świąt!   
 
oprac i foto  PM 5 Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe