tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Ulica Cegielniana może zyskać nowe oblicze

Przebudowa ulicy Cegielnianej wraz z budową kanalizacji deszczowej to zadanie, na które wczoraj Gmina Miejska Koło złożyła wniosek o dofinansowanie do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W ostatnich dnia marca ogłoszony został Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Miasta i gminy miały niewiele czasu, by przygotować wnioski, a zwłaszcza, aby zabezpieczyć wkład własny stosowną uchwałą rady. Nasze województwo otrzyma na ten cel z budżetu państwa przeszło 40 mln zł.

Nasza gmina zgłosiła do programu zadanie, jakim jest przebudowa ulicy Cegielnianej na niemal 400-metrowym odcinku wraz z budową kanalizacji deszczowej. Koszty robót budowlanych szacowane są na 2 145 877,80 zł, z czego 858 351,12 wyniósłby wkład własny naszego miasta, a spodziewana dotacja zamknęłaby się kwotą 1 287 526,68 zł, stanowiącą 60% kosztów zadania. W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej, zatok postojowych, chodnika oraz jednostronnej ścieżki rowerowej dwukierunkowej, budowę zjazdów indywidualnych na posesję oraz sieci uzbrojenia terenu. Inwestycja poprawiłaby bezpieczeństwo w tym rejonie, byłaby spełnieniem oczekiwań mieszkańców tej okolicy oraz użytkowników punktów usługowo-handlowych, a w szerszym kontekście, przybliżyłaby nasze miasto o kolejny krok do zapewnienia kolanom godziwych warunków codziennej egzystencji. Przy tej ulicy w przyszłości planowane jest osiedle mieszkaniowe w ramach programu „Mieszkanie Plus”, dlatego przebudowana ul. Cegielniana w kolejnych latach służyć będzie jeszcze większej liczbie mieszkańców. Jeśli uda się pozyskać dotację, już wiosną przyszłego roku cieszyć się będziemy uporządkowaniem kolejnego rejonu miasta.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe