tel. (63) 272-23-11  
WOSP2019BANER
Miasto Koło
Środa, 16 stycznia 2019   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Dzień ziemi w PM 5

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Najlepiej byłoby jednak obchodzić go każdego dnia bez względu na szerokość geograficzną w jakiej przyszło nam funkcjonować czy kolor skóry. Ziemia to planeta wyjątkowa swoją urodą.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Kole co roku celebrują jej święto. Tak naprawdę każdego dnia w czasie zajęć, zabaw, kontaktu z literaturą, obserwacji w terenie odnajdują przesłanki ku temu, by o Ziemię dbać.

Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Ziemi przygotowały dla wszystkich grup wiekowych panie Elżbieta Szacowna i Izabela Sochacka. W roli gospodarzy wystąpiły starsze przedszkolaki z grupy IV. Było zatem o przyrodzie i o tym ,jak pozytywnie na nią oddziaływać w wierszach i piosenkach. W przeglądzie mody ekologicznej przedszkolaki zaprezentowały zaś bogatą ofertę pomysłów i niezwykłe stroje do zabawy wykonane z surowców wtórnych. Wszystkie kreacje zasługiwały na uznanie i przykuwały uwagę. W czasie spotkania przedszkolaki segregowały odpady i złożyły ślubowanie małego ekologa obiecując przestrzegać recytowanych reguł. Potem przyszła kolej na zmierzenie się z przygotowanymi zadaniami tematycznymi. Okazało się, że sporo już wiedzą na temat ochrony przyrody, a ich rozwijająca się świadomość proekologiczna dobrze rokuje na przyszłość.  

Słoneczna pogoda sprawiła, że dalszą część dnia w PM 5 przedszkolaki spędziły na powietrzu chłonąć przyrodę wszystkimi zmysłami. Łączenie teorii z praktyką to najlepsza lekcja przyrody, a przebywanie na łonie natury pomaga zaprzyjaźnić się z nią.

Może pora wyłączyć telefony i tablety, a zamiast tego wsłuchać się w ptasie trele i trzepot motylich skrzydeł, zobaczyć co w trawie piszczy. Przebywając w naturze odżywamy, łatwiej dostrzegamy piękno w tym, co nas otacza. Przedszkolaki z PM 5 przypominają wszystkim, że Ziemia jest piękna i warto być dla niej przyjacielem.
 
oprac. i foto  PM 5 KOŁO
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe