tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 marca 2019   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Quatro-Korfballu

W minioną sobotę na kolskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski w Quatro-Korfballu (czteroosobowa odmiana korfballu) w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych (u19).

W rozgrywkach wzięło udział dziesięć zespołów z Warszawy, Bydgoszczy, Konstancina, Słupi i Koła. Świetny turniej rozegrali zawodnicy kolskiego Maratończyka, którzy wygrali turniej w obu kategoriach wiekowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują korfballiści pierwszego zespołu Maratończyka w kategorii juniorów młodszych, którzy wygrali wysoko wszystkie swoje spotkania. Kolski klub wystawił do turnieju w tej kategorii wiekowej trzy zespoły, dwa z nich stanowią bezpośrednie zaplecze klubu na przyszły sezon, w ich skład wchodzą bowiem uczniowie klas siódmych a więc trzynastolatkowie. Również z ich postawy na boisku zadowolony był trener Waldemar Pietrzak, tym bardziej, że zawodnicy drugiego zespołu po pięknej walce wywalczyli trzecie miejsce.

Skład Maratończyka I Koło: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Hubert Szkudlarek.

Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych

1. UKS Maratończyk Koło I
2. LUKS Olympic Słupia
3. UKS Maratończyk Koło II
4. UKS Czwórka Bydgoszcz
5. UKS Cirkus Konstancin
6. UKS Maratończyk Koło III
7. UKS Wesoła Szkoła Warszawa

W kategorii juniorów starszych Maratończyka Koło reprezentowały dwa zespoły. Tutaj najlepiej zaprezentowali się zawodnicy drugiego zespołu Maratończyka, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Ich koleżanki i koledzy z pierwszego zespołu musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Skład Maratończyka II Koło: Natalia Nowicka, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Jan Nitecki, Konrad Urbański.

Klasyfikacja końcowa juniorów starszych

1. UKS Maratończyk Koło II
2. UKS Cirkus Konstancin
3. UKS Maratończyk Koło I   
4. AKK Warszawa                        
 
Trener Waldemar Pietrzak:
„ Pierwszy zespół w kategorii juniorów młodszych potwierdził swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce i powiem nieskromnie, że nie było tutaj żadnego zaskoczenia. Jestem bardzo zadowolony  z gry zawodników dwóch pozostałych zespołów, są oni o dwa lata młodsi od swoich rywali z innych zespołów a pokazali, że mogą z nimi rywalizować jak równy z równym. Niewątpliwie jest to wynik ich ciężkiej pracy treningowej, część z nich jest uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu korfball, która od tego roku szkolnego funkcjonuje w Szkole podstawowej nr 2. Jeśli chodzi o juniorów starszych to nie ukrywam, że rywalizacja w turnieju finałowym była bardzo wyrównana, tym bardziej cieszymy się, że puchar Polski w tej kategorii wiekowej zostaje w Kole.”
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe