tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 marca 2019   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Wizyta Pani dietetyk w Przedszkolu Miejskim nr 6

Dziewiętnastego kwietnia w ramach realizacji programu edukacyjnego „Szybko rośniemy, bo zdrowo jemy” grupa „Jeżyków” gościła Panią dietetyk Emilię Straszewską.

Pani Emilia pracuje na co dzień w Uzdrowisko Uniejów Park oraz w poradni dietetycznej ESVITAL. Niecodzienny gość zapoznała dzieci z pracą dietetyka, przybliżyła dzieciom wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą zdrowego żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.

Dzieci oglądały animację filmu o zwierzętach, które są otyłe.

Pani dietetyk przygotowała dla dzieci zdrową, słodką niespodziankę. Dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania smacznego i zdrowego zielonego koktajlu typu SmoothieVitalFresh oraz „Czekoladowego Raffaello”, które następnie pałaszowały ze smakiem.

Warto nadmienić, iż dzień wcześniej dzieci wybrały się z wychowawcą na zakupy, do pobliskich marketów, alby kupić produkty potrzebne do przygotowania zdrowych i smacznych posiłków.

Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania. W przyszłym tygodniu Pani Emilia spotka się z rodzicami dzieci i poruszy temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka, które w późniejszym życiu człowieka mogą go uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi.
 
Opracowała: Katarzyna Sołohub
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe