tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 marca 2019   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Burmistrz i Rada uhonorowali kolskich trenerów i zawodników

O tym, że w Kole prężnie rozwijają się rozmaite dyscypliny sportu nie trzeba przekonywać nikogo. Sukcesy naszych sportowców od lat są imponujące i z każdym rokiem coraz większe. Awanse adeptów to wynik ich ciężkiej pracy, ale i  umiejętności trenerów, którzy kierunkują młodych podopiecznych. Dlatego zgodnie z utrwalonym zwyczajem, corocznie, władze naszego miasta przeznaczają pewną pulę nagród pieniężnych na uhonorowanie zawodników odnoszących sukcesy oraz trenerów szkolących zawodników. Właśnie dzisiaj, na sesji Rady Miejskiej w Kole, liczne grono sportowców odebrało z rąk z-cy burmistrza, przewodniczącego rady oraz przewodniczącej komisji oświaty stosowne honory.

Uroczyście, w Ratuszu Miejskim, na początku sesji, z-ca burmistrza Elżbieta Modrzejewska, przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Nuszkiewicz złożyli gratulacje za osiągnięte w 2017 roku wyniki sportowe oraz podziękowania za godną postawę i promocję naszego miasta Pawłowi Lenartowiczowi, Liliannie Podkańskiej, Joannie Sołtysiak, Tadeuszowi Łaszkiewiczowi, Mateuszowi Sztrauchowi, Patrykowi Sztrauchowi, Marcie Zygmunt, Tomaszowi Brettowi, Martynie Klepczarek, Marii Wasielewskiej i Dominikowi Oksiakowi. Złożyli również podziękowania dwóm trenerom, których drużyny odniosły wiele wspaniałych sukcesów w ubiegłym roku: Waldemarowi Pietrzakowi z „Maratończyka” Koło i  Tomaszowi Brettowi z MLUKS „Triathlon”.

O przyznaniu nagród finansowych zdecydowała wiceburmistrz miasta po zapoznaniu się z opinią Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Kole. Honorowanie sportowców jest ważne ze względu na wartości społeczne i promocyjne związane z ich działalnością. Sport uczy adeptów wytrwałości, uczciwości i hartu ducha, a dobry nauczyciel rozwija w podopiecznych sprawność fizyczną, poszanowanie współćwiczących, dyscyplinę, wiarę we własne możliwości, wytrwałe dążenie do celu i radość ze zwycięstwa.

Sportowcy usłyszeli wiele ciepłych słów. Trenerzy przyznali, że drogą do sukcesu są: pasja, praca i talent, a bardzo w jego osiągnięciu pomagają obiekty sportowe, na których młodzi adepci mogą szlifować umiejętności.

Z serca przyłączamy się do zasłużonych gratulacji.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe