tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 marca 2019   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP Nr 4

30 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Czteroletni. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Danuty Bińkowskiej i Wioletty Frątczak przygotowali krótką część artystyczną dotyczącą tego wydarzenia, które odegrało ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny.

Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii przybliżyła wszystkim tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji oraz wzbogaciła wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Apel nawiązywał również do poszanowania naszych symboli narodowych i zagadnienia, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole tradycją i dzięki nim dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski.

Źródło: SP Nr 4 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe