tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 marca 2019   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Wyniki konkursu fotograficznego "Do twarzy mi z książką"!

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole ogłasza wyniki konkursu fotograficznego "Do twarzy mi z książką"! Przypominamy, że konkurs prowadzony był na terenie powiatu kolskiego. Rozpoczął się 12 marca br. i trwał do 21 kwietnia. Nagrody wręczono 8 maja w ramach Tygodnia Bibliotek 2018 r. [8-15 maja, pod hasłem „(Do)wolność czytania”].
Konkurs otwarty był dla wszystkich zainteresowanych.

 
Jego celami były: zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek, popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu, dialogu ze światem i wyrażania emocji, upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.
 
Zadaniem -  wykonanie sleeveface. Co to jest sleeveface? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, lub inaczej w komponowanie książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie fotografowanej osoby - czytelnika z jego książkowym wcieleniem, nadające okładce nowe znaczenie, wymowę. Termin sleeveface, połączenie dwóch wyrazów - okładka i twarz, upowszechniony został przez Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie. Z czasem fotografowanie się z płytą, książką urosło do rangi popularnego zjawiska, upowszechnianego za sprawą mediów społecznościowych.
 
Jury pod przewodnictwem Eweliny Jasińskiej, historyka sztuki, informatyka (przy współudziale bibliotekarza - Anny Pietruszki), wyłoniło 6 laureatów konkursu:
  • I miejsce: Wiktoria Sieradzka
  • II miejsce: Rafał Baryła
  • III miejsce: Dominika Tomczyk
Wyróżnienia: Gabriela Pińkowska,  Maria Wiśniewska,  Nadia Chojecka.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe