tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Wtorek, 21 maja 2019   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Rusza przebudowa bieżni na kolskim stadionie

Kolski stadion MOSiR przy ul. Sportowej zmienia oblicze. Niedawno główne boisko zyskało nowe ogrodzenie, kibice siedzą na wygodnych, zadaszonych trybunach, a piłkarze grają na lepiej przygotowanej murawie. Teraz rozpoczyna się przebudowa bieżni wraz z infrastrukturą. Wykonawca, warszawska firma EVERSPORT Sp. z o.o., planuje zakończyć roboty z końcem lipca. Znaczyłoby to, że już w drugiej połowie wakacji będziemy mogli korzystać ze zmodernizowanego, nowoczesnego obiektu.

W ramach zadania pod nazwą „Przebudowa bieżni wraz z infrastrukturą na stadionie MOSiR w Kole przy ul. Sportowej 12”, obiekt zyska bieżnię lekkoatletyczną z wyposażeniem, skocznię do skoku w dal i trójskoku z wyposażeniem, rzutnię do rzutu oszczepem z wyposażeniem, skocznię do skoku wzwyż z wyposażeniem, rzutnię do pchnięcia kulą z wyposażeniem. Pojawi się sprzęt niezbędny do rozgrywania poszczególnych dyscyplin sportowych.  Obiekt będzie oświetlony zewnętrznie.

Całość zadania zamknie się kwotą 1.097.976,25 zł brutto. Na modernizację infrastruktury sportowej nasze miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację w wysokości 462.100 zł, stanowiącą niemal połowę kosztów, która znacząco wspomogła miejski budżet w realizacji przedsięwzięcia. Dodajmy, bardzo ważnego przedsięwzięcia, bowiem nowoczesny obiekt służyć będzie naszej społeczności, zapewni możliwość prowadzenia treningów w szerszym zakresie i na wyższym poziomie, wspierając młode talenty.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe