tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Wtorek, 21 maja 2019   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Nocny bieg ulicami miasta Koła

W sobotę 19 maja 2018 r. po raz pierwszy w Kole odbył się nocny bieg ulicami miasta Koła. Był to trzeci bieg z II cyklu Grand Prix Koło 2018, w którym zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Firmy Andre. Start i meta zlokalizowane były na ulicy Szkolnej przy Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O godz. 21.30 biegacze oraz zawodnicy NW wyruszyli na trasę, która była zabezpieczona przez Komendę Powiatową Policji z Koła, Ochotniczą Straż Pożarną "Koło nad Wartą" oraz Lokalną Agencję Ochrony Patrol Security. Na starcie stanęło 221 zawodników, którzy pokonali trasę 5 km ulicami Koła.

Wśród biegaczy z dość znaczną przewagą najlepszy okazał się Łukasz Wojnicki z Kutna, drugi linię mety minął kolanin Marcin Wojewoda reprezentujący KOŁO BIEGA, trzecie miejsce na podium zajął Robert Bagiński z Firmy Wood-Mizer.

Wśród kobiet najlepsza tego dnia była Michalina Walczak-Pecyna z NO NAME TEAM, jako druga w kategorii kobiet linię mety minęła Justyna Wałowska także z NO NAME TEAM, trzecie miejsce na podium przypadło Dominice Walczak reprezentującej także NO NAME TEAM. W marszu NordicWalking w kategorii mężczyzn zwyciężył Włodzimierz Remisz z Geberit Team, przed Piotrem Kozińskim z Turku oraz Szymonem Sypniewskim z Geberit Team. Najlepszą kobietą w tej konkurencji okazała się Justyna Przybylska z Seven Team, drugie miejsce zajęła Izabela Lotka z BERO TEAM, trzecie miejsce na podium zajęła Kamila Kurzawa z Seven Team. W klasyfikacji drużynowej na podium uplasowali się odpowiednio biegacze NO NAME TEAM, przed Geberit Team oraz drużyną Wood-Mizer. W nocnej scenerii puchary i dyplomy dla najlepszych zawodników w tym dniu wręczali Pan Robert Andre-Prezes Firmy Andre oraz Jarosław Kawka-Dyrektor MOSiR Koło. Po zakończonej ceremonii wręczania nagród organizatorzy całego cyklu Grand Prix Koło 2018 zaprosili wszystkich uczestników i kibiców na Stadion Miejski, gdzie zorganizowane zostało ognisko.

Link do wyników Biegu o Puchar Prezesa Firmy Andre:

https://foxter-sport.pl/bieg-o-puchar-prezesa-firmy-andre
 
Źródło: MOSiR Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe