tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Niedziela, 26 maja 2019   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Kolanin srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Oyama Karate

W dniu 19 maja 2018 r., Jelenia Góra była gospodarzem  XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite. Dużym sukcesem zakończył swój start w tej prestiżowej imprezie podopieczny sensei Krzysztofa Wojewody reprezentant Kolskiego Klubu Sportów Walki Arkadiusz Wojewoda.

Organizatorem tego wydarzenia był Jeleniogórski Klub Oyama wraz z Urzędem Miasta w Jeleniej Górze, a patronat nad nim objął prezydent miasta pan Marcin Zawiła i Oyama Polska Federacja Karate. W imprezie udział wzięło blisko 300 zawodników z 34 klubów.

W barwach kolskiego klubu swoje walki stoczyli Joanna Janiak i Arkadiusz Wojewoda – konkurencja knockdown oraz Tobiasz Mikołajczyk i Adam Waberski – konkurencja lekki kontakt. Tobiasz Mikołajczyk w kategorii Junior Młodszy do 45 kg mimo zaciętego pojedynku nie zdołał przejść rundy eliminacyjnej. Zdecydowanie lepiej poszło naszym pozostałym zawodnikom. Adam w kategorii Młodzik i Joasia w kategorii Senior, mieli szansę medalowe jednak ostatecznie zajęli miejsca 4. Po raz kolejny na wysokości zadania stanął młodzieżowiec Arkadiusz Wojewoda. Po stoczeniu zwycięskich walk eliminacyjnych i udanym półfinale został mu jeden krok do tytułu Mistrza Polski. Niestety tym razem szczęscie dopisało jego przeciwnikowi. Sempai Arkadiusz stanął na drugim stopniu podium, zdobywając tytuł wicemistrza Polski, co jest jego największym osiągnięciem w karierze. Wartość srebrnego medalu podnosi fakt, iż jego finałowy rywal wybrany został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Uczestnictwo naszych zawodników w imprezie wsparła Gmina Miejska Koło.

Źródło: Kolski Klub Sportów Walki
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe