tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

„Koło. Aktywny Senior 2018”

Kolanie wystartowali z kolejnym projektem, tym razem adresowanym dla kolskich seniorów. Mowa o projekcie "Aktywny Senior 2018". Działanie to polega na organizacji zajęć sportowo - rekreacyjnych, na świeżym powietrzu, pod okiem doświadczonych instruktorów sportowych. W ramach projektu wykorzystywane są różne urządzenia zlokalizowanych w Kole siłowni powietrznych. Nasi instruktorzy objaśniają i tłumaczą zasady efektywnego i bezpiecznego treningu na poszczególnych urządzeniach. Wskazują korzyści płynące ze stosowania systematycznych programów ćwiczeniowych, uwzględniających częstotliwość, czas trwania i systematyczność w treningu. Jakie program tempa będzie najefektywniejsze dla konkretnej osoby: rekreacyjne, cardio, HIIT? Na to, i na inne pytania kolscy seniorzy mogą uzyskać odpowiedzi, dzięki projektowi Stowarzyszenia Kolanie. Każdy senior otrzyma także koszulkę Stowarzyszenia, potwierdzającą jego aktywność i aktywny styl życia.
 
Trzeba tutaj zauważyć, że osoby, które biorą udział w tym przedsięwzięciu to niezwykle aktywni mieszkańcy Koła, którzy propagują taki styl życia własnym przykładem. Biorą oni udział w wielu różnorodnych animacjach sportowych. Swoją kondycją, zaangażowaniem i mobilizacją potrafią zawstydzić o wiele młodszych kolan. Ale to dobrze, patrząc na tych naszych aktywnych seniorów sami także czujemy silną motywację do ruchu, do działania, do sportu i rekreacji!
 
Pomysł akcji "Aktywny Senior 2018" Stowarzyszenie Kolanie wymyśliło, szukając sposobu wyrażenia wdzięczności członkom Klubu Seniora "Trzecia Zmiana" z Koła. Zawdzięczamy im bowiem bardzo dużo! To m.in. dzięki tym osobom udało się zrealizować niezwykły projekt "Witaj na świecie, Maleństwo!" oraz inne przedsięwzięcia, które realizowaliśmy współpracując ze sobą. Dlatego też tym razem postanowiliśmy zrobić coś dla naszych starszych Przyjaciół.
 
Pozytywne efekty i korzyści płynące z takiej synergii spotkały się z dużym zainteresowaniem środowiska medialnego. Po raz kolejny gościliśmy m.in. w studio TVP, gdzie mogliśmy przybliżyć szerokiej publiczności nie tylko działania naszego Stowarzyszenia, ale także promować nasze miasto i wydarzenia, które się u nas odbywają. Na żywo widzowie z Wielkopolski mogli oglądać wywiad m.in. w TVP3 Poznań, zaś retransmisje standardowo w Teleskopie i lokalnych stacjach.
 
Wszystkich chętnych, nie tylko z "Trzeciej Zmiany" serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia, które odbywają się obecnie w każdy wtorek od 18.00 w Parku Miejskim im. St. Moniuszki!!
 
Źródło: Stowarzyszenie KOLANIE
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe