tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Widowisko teatralno - ekologiczne dla dzieci pt. "To ci hałas"

Wbrew przewrotnemu tytułowi „To ci hałas” dzieci uczestniczące w widowisku teatralno-ekologicznym siedziały na widowni Miejskiego Domu Kultury w Kole cichutko. Zainteresowane przedstawieniem, chciały zostać wywołane na scenę, a tylko grzeczne maluchy aktorzy zapraszali do udziału w inscenizacji.

Teatr Pozytywka znany jest z edukacyjnych przedstawień, tym razem reprezentujący tę instytucję trzej aktorzy Roksana Majchrowska, Sylwia Wojdyła i Łukasz Łęcki przybyli do Koła z ekologicznym spektaklem „To ci hałas” w reżyserii Katarzyny Mikurdy adresowanym do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Organizatorem głównym przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Kole.

Przedstawienie miało interaktywny charakter, młodzi widzowie byli zapraszani na scenę, by aktywnie uczestniczyć we właśnie rozgrywającej się historii. Uczestniczyli w konkursach, grach i zabawach, wspólnie z aktorami śpiewali piosenki. Widowisko przypadło odbiorcom do gustu. Dodatkowo kilkulatkowie dowiedzieli się o szkodliwym wpływie hałasu na zdrowie oraz o problemie składowania odpadów, szczególnie baterii i zużytych przedmiotów elektronicznych, będących zagrożeniem dla środowiska. Wychodząc z emdeku, po godzinie wesołej zabawy, milusińscy wiedzieli już, co zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami oraz przekonali się, że nie należy robić zbyt dużego hałasu.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe