tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 22 sierpnia 2019   Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

Puchar Polski juniorów w korfballu dla Maratończyka Koło

W sobotę, 9 czerwca 2018 r., rozegrany został na kolskiej hali MOSiR turniej finałowy o Puchar Polskiego Związku Korfballu w kategoriach junior młodszy i junior starszy.

Korfballiści Maratończyka przyzwyczaili nas w tym sezonie do zwycięstw we wszystkich rozgrywanych turniejach. Jak przystało na najlepszy krajowy klub młodzieżowy nie zawiedli. Kolanie pewnie wygrali obie kategorie wiekowe. Szczególnie skutecznie zagrali juniorzy starsi kolskiego klubu, którzy w obu spotkaniach rzucili swoim rywalom po ponad dwadzieścia koszy nie tracąc żadnego.

Wyniki spotkań turniejowych i tabela końcowa:

Kategoria junior młodszy:

Maratończyk Koło: UKS Wesoła Szkoła - 25:1
Maratończyk Koło: Urszulanki Wrocław - 25:1
Maratończyk Koło: Cirkus Konstancin - 12:2
Cirkus Konstancin: UKS Wesoła Szkoła - 9:4
Cirkus Konstancin: Urszulanki Wrocław - 12:2
UKS Wesoła Szkoła: Urszulanki Wrocław - 8:3

Kolejność:
 1. Maratończyk Koło
 2. Cirkus Konstancin
 3. UKS Wesoła Szkoła
 4. Urszulanki Wrocław
Kategoria junior starszy:

Maratończyk Koło: Urszulanki Wrocław - 22:0
Maratończyk Koło: UKS EuCO 87 Legnica - 26:0
UKS EuCO Legnica: Urszulanki Wrocław - 10:3
Kolejność:
 1. Maratończyk Koło
 2. UKS EuCO Legnica
 3. Urszulanki Wrocław
Skład juniorów młodszych: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Aleksandra Nowicka, Patrycja Klepczarek, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Kołodziejek, Karolina Czynszak, Klaudiusz Śniegowski, Szymon Chodosz, Hubert Szkudlarek, Łukasz Kunicki, Krzysztof Szkudlarek, Hubert Szczeciński, Szymon Górniak.

Skład juniorów starszych: Nadia Nowakowska, Sandra Radwańska, Natalia Nowicka, Martyna Płoszka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Adam Łaszkiewicz, Dominki Kowalski, Jan Nitecki, Konrad Urbański, Konrad Popowski, Krystian Byczkowski.
 
Na zakończenie turnieju zawodników i trenera kolskiego zespołu czekała miła niespodzianka. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba wręczył klubowi Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe w stu lecie odzyskania niepodległości.

„Wygrane w obu kategoriach wiekowy w dzisiejszym Turnieju O Puchar Polskiego Związku Korfballu bardzo nas cieszą. Są one ukoronowaniem całego udanego sezonu, w czasie którego wygraliśmy wszystko co się dało wygrać w kategoriach młodzieżowych. Oczywiście jesteśmy w klubie bardzo dumni, że znaleźliśmy się w gronie nielicznych klubów sportowych z całej Polski, które zostały uhonorowane Pucharem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe. Jest to wyróżnienie dla wszystkich pokoleń zawodników Maratończyka, klub działa od roku 1996. Dziękuję zawodnikom za ich zaangażowanie, rodzicom za pomoc i wsparcie a wszystkim przyjaciołom klubu za doping w czasie rozgrywek.” – powiedział trener kolskich korfballistów Waldemar Pietrzak.

W. Pietrzak, "Maratończyk" Koło
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
 • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
 • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe