tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Wtorek, 21 maja 2019   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Orkiestry zagrały!

XII Turniej Orkiestr Dętych o "Kryształowe Koło" wygrała Orkiestra Dęta PAK KWB z Konina. Muzyczne zmagania miały miejsce wczoraj, na plenerowej scenie, na stadionie MOSiR. Pomimo upalnej aury, wielu słuchaczy zechciało wziąć udział w tym wyjątkowym konkursie, i nacieszyć się brzmieniem kilku kapel: Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej,  Stowarzyszenia Orkiestra Dęta z Poddębic, Orkiestry Dętej PAK KOB z Konina, Sompolińskiej Orkiestry Dętej z Sompolna, Orkiestry Dętej OSP z Górki Pabianickiej oraz, poza turniejem, Orkiestry Dętej OSP z Koła.

Święto muzyki koncertowej tradycyjnie już rozpoczął przemarsz zespołów ulicami miasta, pokaz musztry, a po spotkaniu się orkiestr na stadionie, wspólne wykonanie utworu.

Część konkursową oceniali: płk Lechosław Wilk były dyr. orkiestry wojsk ochrony pow. kraju, Krzysztof Pydyński dyr. Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie, Adam Kołodziejczak emerytowany n-el Szkoły Muzycznej w Kole.

Przewodniczący komisji, Krzysztof Pydyński, uznał, że turniej został perfekcyjnie przygotowany, pochwalił prezentacje orkiestr dętych i zachęcał do kontynuowania tak pięknej tradycji muzycznej. Za prezentację muzyki w marszu oraz koncertową "Kryształowe Koło" zdobyła Orkiestra Dęta PAK KWB z Konina. II nagrodę otrzymała Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej. III nagrodę wywalczyło Stowarzyszenie Orkiestra Dęta z Poddębic, IV Sompolińska Orkiestra Dęta, V Orkiestra Dęta OSP z Górki Pabianickiej.

Przyznano nagrody indywidualne, dla najlepszego solisty otrzymał saksofonista z Orkiestry Dętej PAK KWB z Konina oraz dla najlepszego dyrygenta konkursu, która przypadła kapelmistrzowi Sompolińskiej Orkiestry Dętej.

Organizatorem głównym imprezy była Orkiestra Dęta OSP Koło a współorganizatorami: Burmistrz Miasta Koła, Starosta Kolski, MOSiR i MDK w Kole. Nagrody finansowe ufundował Burmistrz Miasta Koła, w trosce o rozwój orkiestr dętych.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe