tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Kto niszczy zieleń miejską?

Decyzją kolskiego włodarza, ulice naszego miasta zdobią kwiaty w donicach wiszących i stojących. Zwyczaj, wprowadzony w ubiegłym roku, spotkał się z tak pozytywnym odbiorem społecznym, że również w bieżącym roku Koło zostało ukwiecone. Nie każdy jednak szanuje enklawy zieleni, a efekty niszczycielskich działań ukazują załączone zdjęcia.

Zieleń i kwiaty w miejskiej przestrzeni mają za zadanie upiększyć naszą małą ojczyznę i sprawić radość obywatelom. Temu też służą regularne nasadzenia drzew i pielęgnacja przyrody. Działania te związane są z wysiłkiem ludzi, którzy o zieleń dbają. Dlatego smucą akty wandalizmu i przemocy na zieleni – jak niszczenie drzew, kwiatów, zaśmiecanie otoczenia, a całkowicie oburza zjawisko kradzieży kwiatowych nasadzeń.

Piękne kompozycje w donicach są regularnie niszczone, łamane i wyrywane. Choć działania takie podlegają karze, sprawcy zazwyczaj pozostają bezkarni. Tymczasem nie należy akceptować podobnych zachowań. We wspólnym interesie mieszkańców jest dbanie o miasto i jego wizerunek.

Stąd apel Urzędu Miejskiego – nie bądźmy obojętni wobec negatywnych zachowań, reagujmy, dbajmy o nasz wspólny dobytek. Jeśli chcemy czuć się dobrze w naszym otoczeniu, otoczmy je troską. Nie pozwólmy okradać nas z tego, co zostało nam dane.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe