tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 lutego 2019   Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Mieliśmy przyjemność, już po raz drugi, gościć Jakuba Małeckiego. Autor m.in.: "Dżozefa", „Dygotu”, „Śladów” oraz wydanej w 2017 r. „Rdzy”, jest zdobywcą znaczących nagród i wyróżnień: Nagrody „Magazynu Literackiego Książki” za przekład zbioru ponad stu wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości „Listy niezapomniane”, nagrody Śląkfa w kategorii „Twórca Roku 2012” za twórczość w dziedzinie „fantastyki”. Nominowany był także do Nagrody im. Janusza A. Zajdla (dwukrotnie), Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus oraz, za powieść „Ślady”, do Nagrody Literackiej „Nike” 2017.

Z pisarzem i tłumaczem literatury z języka angielskiego, czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole,  spotkali  się w drugi piątek czerwca.
 
Podczas spotkania, które  moderowała  redaktor - Anna Kułakowska, fani pisarza mogli posłuchać opowiadanych z dowcipem historii na temat jego warsztatu pisarskiego  (autor jest ekonomistą z wykształcenia).  Pomimo tego, że  powieści Jakuba Małeckiego pełne są emocji, wzruszeń, smutku, pisarz  mówi o sobie, że jest wesołym "facetem". Jest również wielbicielem książek J.K. Rowling, Wita Szostaka i Richarda Flanagana.
 
Na spotkaniu można było zakupić bestsellerowy "Dygot", świetnie przyjęte przez czytelników i krytykę „Ślady”,  „Rdzę” oraz "Dżozefa". Spotkanie zakończyło się pytaniami publiczności, podziękowaniami i oklaskami oraz autografami pisarza.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe